Taavi Eelmaa uuest filmist: Nagu rong oleks kõhtu sõitnud

 (2)
Taavi Eelmaa uuest filmist: Nagu rong oleks kõhtu sõitnud
---

Taavi Eelmaa, kes mängib Veiko Õunpuu uues filmis „Püha Tõnu kiusamine“ peaosa, soovitab filmi neile, kes ootavad kinoskäigust midagi enamat kui lihtsalt meelelahutus: „„Püha Tõnu kiusamine“ nõuab kaasamõtlemist ja seda vaadates ei saa korraga süüa, rääkida ning filmi vaadata.“

Eelmaa sõnul on tegemist väga jõulise filmiga ning kui sellega mitte kaasa minna, siis võib see vihale ajada ja tüüdata. Kui lainega otsast lõpuni aga kaasa minna, võib näitleja sõnul tunda isegi midagi joovastusele sarnast.

„Minu jaoks kino ei ole lõõgastus. Kui keegi tunneb, et tahaks näha filmi, mis paneks mõtlema ja tekitaks temas huvitavaid konflikte, intrigeeriks teda, ajaks teda nutma või naerma või lihtsalt närvi, siis on ta teretulnud,“ räägib Eelmaa filmile sobilikust publikust ja soovitab neile, kes otsivad kinost hetkeks unustust, minna kinno mõni teine kord.

Näitleja ise on „Püha Tõnu kiusamist“ näinud kaks korda ja usub, et filmi sõnum on puhastav ja helge, rääkides inimelu võimalikkusest eluks kõlbmatus keskkonnas. Pärast esmakordset filmi vaatamist oli aga raske midagi öelda. „Nagu rong oleks kõhtu sõitnud,“ kirjeldab Taavi Eelmaa oma emotsioone.