Tallinn Music Week: täna õhtul Hollywoodis Bassimuusika!


Tallinn Music Week: täna õhtul Hollywoodis Bassimuusika!
Foto: Christo Neemre

Tallinn Music Week raames toimuv Bassimuusika esitlus on sel aastal klubis Hollywood ning muusikanädala avaõhtul panevad parima dubstep, dnb ja muu EDM muusikaga tantsupõranda värisema graffiti-kunstnikest dubstepi staarid 3421 Iisraelist, samuti Eesti paremikku kuuluvad artistid Bisweed, Centron, Gee, KGB, Jeffy Diamond, Margaret, Slin, Superskankers ja WECAN. Ära maga maha võimalust näha ja kuulda Eesti bassimuusika olevikku ja tulevikku ühel õhtul, ühel laval!

Bassimuusika esitlusel üles astuvate artistide eeltutvustuseks oleme TMW ajaks koostanud 30-minutilise kogumiku, mille saate alla laadida SIIT Et muusika kuulamine meeldivam oleks, siis lisame ka mõned read artistide tutvustuseks:

23.00 Gee
- Juba 1990ndate keskel bassimuusika produtseerimisega alustanud Gee loomingus domineerivad tummised rütmid, sügav bass ja atmosfääriline jazz.
- Lisaks omaloomingule toetab ta muusikat läbi Lejal Genes ja Lejal Globe plaadimärkide ning legendaarse bassijaama Sub FM saate Lejal'Nyte.

23.30 Jeffy Diamond
- Post-Dubstep, Garage ja Broken Beat mõjudest kantud produtsendi omaloominguline sett toob publikuni meeleolukad meloodiad ja palju bassi!

00.00 Slin
- Üks tuntumaid nimesid Eesti bassimuusika maastikul, kes mänginud kõikides Eesti lähiriikides.
- Slini produtseerimisoskused on ta sidunud plaadimärkidega Sumting New ning Dubstar, lisaks juhib ta isiklikku Beaming Light plaadimärki.

00:30 KGB
- KGB on juba väljastanud kaks plaati maailma ühe suurima dubstep plaadimärgi Dub Police all ning sel kevadel on lisa tulemas!

01.00 3421
- Trummarist ja klahvpille mängivast lauljast koosnev Iisreali duuo on oma 8 tegutsemisaasta jooksul aina haaret laiendanud ning nüüd jõudnud ka Eestisse!

01.30 Centron
- Centron on elektroonilise tantsumuusika produtsent Eestist, kes mixib erinevaid muusikastiile minevikust tänapäevase moodsa bassimuusikaga.
- Centron'i debüüt-EP "Funk Me!" ilmub aprilli lõpus UK bassikunni High Rankini plaadimärgi Subverted all.
- Stiililiselt hõlmab see endas nii funk'i, blues'i kui ka swing jazzi, mis on mixitud moodsa glitch-hopiga.

02.00 Superskankers
- Superskankers on kahe tüübi (Broken Fingaz ja Vasar) poolt 2011. aastal loodud dubstep-projekt Tartust.
- Nende debüüt-EP "Overdoze" ilmus 2012. aasta sügisel ning sai muuhulgas toetust BBC Radio 1 ja dubstepi suurnimede Skream & Benga poolt.

02.30 Margaret
- Margaret on noor laulja-laulukirjutaja Eestist, kes on läbi R&B ning souli leidnud omale koha Eesti drum'n'bassi tõelise pärlina!

03.00 WECAN
- See bassiväänajate duo loodi aastal 2011 S.I.N'i ja Firejose poolt, kes mõlemad tundsid, et dubstepis ei ole piisavalt madalaid sagedusi.
- Nende esimest EP'd T"he Beast" on oodata 2013. aasta kevadel plaadifirmast Dubform UK.

03.30 Bisweed
- Noor dubstepi ja elektroonmuusika DJ ja produtsent, kes väljastanud loomingut selliste tuntud märkide all nagu Dubstar, Millions of Moments UK ja Smokin Sessions.

Piletiinfo: Eelmüük 3 €, uksel 5 €. Kehtivad kõik klubi Hollywoodi liikmekaardid. Festivalipassid hinnaga 35 € (alates 1. aprillist 50 €)