TMW juba sel nädalal: festivalikülastaja meelespea


Tallinn Music Week 2013, Saturday @ RockCafe
Tallinn Music Week 2013, Saturday @ RockCafeFoto: Mart Sepp

Linnafestival Tallinn Music Week toimub juba sel nädalal. Viru Keskuses asuv festivali infopunkt on juba avatud, järge ootavad pop-up restoran Disaini- ja arhitektuurigaleriis, restoranifestival “TMW maitsed”, vestlusringide sari “TMW jutud”, Linnalavaprogramm ja õhtused kontserdid Tallinna parimates klubides ja kontserdisaalides.

Tallinn Music Weeki infopunkt Viru Keskuse aatriumis on avatud alates esmaspäevast, 24. märtsist kuni laupäeva, 29. märtsini kl 9 – 21. Infopunktis saab ostetud festivalipasse vahetada käepaelte vastu, tutvuda festivali programmiga ning küsida kontserdi- ja restoranisoovitusi.

Kolmapäeval 26. märtsil avatakse esmakordselt TMW pop-up restoran Disaini- ja arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Laste Maailma kõrval). Restoran on avatud kolmapäevast laupäevani kl 12 – 01. Pop-up restoranis kehtib festivalipassi omanikele 15% soodustus kogu menüült. Igal õhtul täpselt kl 18 toimub ka happy hour, mil pudel majaveini on 50% tavahinnast soodsam.

Alates kolmapäevast, 26. märtsist pakutakse restoranifestivali “TMW maitsed” programmis osalevates söögikohtades TMW erimenüüd ja festivalipassi omanikele kehtivad erinevad soodustused. Restoranide, peakokkade, erimenüüde ja -pakkumistega saab tutvuda siin.

Kolmapäeva õhtul käivitub TMW pop-up restoranis ka intervjuude, vestlusringide ning muusikaliste eksperimentide sari “TMW jutud” kolme põneva arutlusega. Esimene vestlusring kl 18 keskendub lõbusatele meenutustele 90-ndate showbusinessi algusaegadest, kl 19 jätkatakse põrandaaluste klubiõhtute sünnilugudega ning õhtu lõpetab kl 20 intervjuu raamatu “Yeah Yeah Yeah: The Story of Modern Pop” autori, briti ansambli Saint Etienne liikme Bob Stanleyga. Stanleyt intervjueerib Ingrid Kohtla.

Neljapäeval, 27. märtsil algab festivali kontserdiprogramm. Esimese muusikalise etteaste sooritab kl 16 tasuta linnalavaprogrammi raames Viru Keskuses Soome jõuline rokitrio The Blanko. Pool tundi hiljem kl 16.30 esineb täiesti uues kontserdipaigas Tartu maantee läbimurdel asuvas Jaani Seegi paviljonis State of Zoe. 65 erineva kontserdiga Linnalava programm tosinas ootamatus paigas kestab neljapäevast reedeni. Tutvu Linnalava programmi ja artistidega siin.

Festivali põhiprogramm algab samuti neljapäeval. Esimene kollektiiv, keda kuulda saab, on Läti a capella ansambel Latvian Voices Nokia kontserdimajas toimuval klassikaartistide esitlusel. Festivali avaõhtul ja -ööl toimuvad kontserdid veel Von Krahlis, Sinilinnus, Hetkes, Kinos Sõprus ja klubis Rockstars. Reedel ja laupäeval jätkub Tallinn Music Weeki muusika- ja linnafestivaliprogramm täies mahus.

Kahest kontserdiõhtust, reedesest Rulers of The Deep klubiööst F-hoones ja laupäevasest Positivus festivali ja I Love You Records esitluskonserdist Kinos Sõprus teeb EMT otseülekande, mida saab jälgida vaid EMT Live rakendus vahendusel. Live äpp on saadaval nii AppStore’is kui ka Google Plays.

Festivalil ja konverentsil toimuvale saab Twitteri ja Instagrami abil kaasa elada ja oma panuse anda kasutades hashtagi #tallinnmusicweek.

Tallinn Music Week on Balti ja Põhja regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, mille raames astub üles 227 erinevate muusikaliste žanrite esindajat 20 riigist. Kuuenda Tallinn Music Weeki toimumiskuupäevad on 27., 28., ja 29. märts.

Festivalipassid, mis tagavad sissepääsu kõigile festivali kontsertidele maksavad festivalinädalal 55 €. Festivalipass tuleb vahetada käepaela vastu TMW infopunktis Viru Keskuses 24. - 29. märtsini. Soovitame muretseda pilet või pass eelmüügist, et vältida järjekordi.

Tallinn Music Weeki esitleb Nordea pank.

Suurtoetajateks on Nordic Hotel Forum ja EMT.

Toetajad: Info-Auto ja Volvo, Skype, Tuborg Music, Tallink, Viru Keskus

Partnerid: Lux Express, Hansabuss, Mind Media, RGB, Delfi, Müürileht, Rada7, Sky Plus, ERR, R2, Eesti Muusika Arenduskeskus.

Festivalidisain: AKU

Veebileht: Velvet

Festivali rahastatavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, Tallinna Ettevõtlusamet, EAS/ Euroopa Regionaalarengu Fond.