TV3 VIDEO | Rein Rannap tähistab 50 aastat laval võimsa kontserdiga

 (13)

Kuigi pärast EV100 üheslaulmist ja suurt suvist peonädalat võib jääda mulje, justkui oleks suursündmustega selleks aastaks ühel pool, pole see sugugi nii. Suured kontserdid jätkuvad ja näiteks 29.septembril võtab Alexela Ko ntsertmajas esimesed 50 aastat oma karjäärist kokku Rein Rannap.

Rannap tõdeb, et suurkontserdiks valmistumine on võtnud enda alla terve suve, ning väga puhata pole mees saanud. Suurt vaeva nõuab muusiku sõnul uute seadete tegemine.

Aastanumber, millest möödub tänavu 50 aastat, oli siis 1968. See oli Rannapile pöördeline aasta: ta andis oma esimese soolokontserdi; esines solistina sümfooniaorkestri ees; osales trioga Tallinna jazz-festivalil, kus esitles oma kompositsioone; kirjutas lastemuusikali ja lõi esimesed niiöelda täiskasvanute laulud, mis ka lindistati raadios. Kui tema 60. juubeli kontsert keskendus tõsisemale žanrile ja instrumentaalmuusikale, siis seekord on rõhk poplauludel. Lisaks antakse kontserdil ka vestlusega põimitult mõneminutilised ülevaated nii helis kui pildis sellest samast 1968. aastast ja lapsepõlve loomingust.

Esinevad lauljad Maarja-Liis Ilus, Lenna Kuurmaa, Kadri Voorand, Tõnis Mägi, Ivo Linna, Ott Lepland, Marko Matvere, Kristjan Kannukene, Ikevald Rannap.

Pileti saab osta SIIT!