VAATA TAAS: TMW konverentsi kuulutas avatuks president Toomas Hendrik Ilves!

 (13)

Reede, 27. märtsil tegi Delfi TV otseülekande Nordic Hotel Forumist, kus toimus Tallinn Music Weeki konverentsi avamine. Avakõne pidas traditsiooniliselt president Toomas Hendrik Ilves.

Presidendi avakõne järgselt ütlesid oma tervitussõnad festivali esitleva Nordea panga juht Petri Nikkilä ja TMW peakorraldaja Helen Sildna.

Kahepäevasest Nordic Hotel Forumis toimuvast konverentsist võtab osa ligi 800 kohalikku ja rahvusvahelist muusikatööstuse spetsialisti. Ettekannetega esinevad ning arutelupaneelidel osalevad tipptegijad üle maailma, arutlusteemad varieeruvad kohalikust kultuuripoliitikast ja regionaalsest koostööst artisti karjääri korraldamise ja globaalse muusikatööstuse ärimudeliteni.

Lisaks ülaltoodud intervjuudele ja kõnedele räägitakse tänasel konverentsil ka mänedžeri rollist artisti karjääri planeerimisel, akadeemilisest muusikaharidusest 21. sajandil, Eesti džäss- ja klassikalise muusika artistide rahvusvahelise läbilöögi võimalustest ning kohaliku muusikavaldkonna avalikust ja institutsionaalsest rahastamisest. Samuti arutletakse Euroopa talendivahetusprogrammide ETEP ja CEETEP tuleviku üle ning esitletakse Venemaa muusikaelu edendajate uut, tulevikule pühendunud põlvkonda. Konverentsikeskuse lobby baaris toimub TMW uue suhtluskanali Wire presentatsioon.