VAATA UUESTI: Pianist Holger Marjamaa viis Noorel Eesti Jazzil publiku koos iseendaga teise maailma


Laupäeval astusid showcase-stiilis maratonkontserdil üles kõik noored Eesti muusikud, kes on pälvinud Noore Jazzitalendi tunnustuse, tuues lavale oma lemmikkoosseisu ja esitades lugusid, mis peegeldavad nende tänast muusikalist palet. Galakontsert oli eriprojekt, mis loodi spetsiaalselt Jazzkaare 25. juubeli tähistamiseks. Pianist Holger Marjamaa räägib intervjuus, kuidas sai alguse tema suhe justnimelt jazzklaveriga.

"Mulle meeldis see kõla, mulle meeldis neid nuppe vajutada," meenutab Holger oma esimest kokkupuudet klaveriga ning lisab, et mäletab, et sai sellega teise maailma minna, mis oli erakordne tunne. "Tänu sellele oli loomulik, et ma hakkan klaverit õppima ja kui ma olin 3-4 aastat õppinud klassikalist klaverit, siis ema küsis, kas ma sooviks ka jazziga midagi peale hakata?" Holger oli otsekohe lummatud võimaluste rohkusest, mida jazz pakkus ja see oligi moment, mil ta mõistis, et tahab saada jazzpianistiks.

Hea muusik on Holgeri sõnul see, kellel on vahetu energia ja huvitavad kompositsioonid ning Noorte Jazztalendi auhinda peab ta suureks tunnustuseks. "Noorte jazzitalendi auhinda on vaja igal noorel muusikul ja see on üpris hea vahend saada kontserte ja tunnustust ja lindistada tasuta plaat. Ma arvan, et Eesti muusikul on üpris vajalik esineda ja olla ühes kavas suurte artistidega sellisel festivalil nagu Jazzkaar, kuna see on maailma mastaabis suur üritus!"

Alates 2007. aastast on võitjad olnud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel-Rasmus Remmel, Kaspar Kalluste ja Holger Marjamaa.