VIDEO: Mida kujutavad endast ette filmitalgud?

 (2)
VIDEO: Mida kujutavad endast ette filmitalgud?
Foto: Ilmar Saabas

2011. aasta alguses tõmbas Kinobussi meeskond käima suurejoonelise Filmitalgute protsessi, millega on oodatud ühinema kõik, kel käed küljes ja kupli all mõte liigub.

Filmitalgute käigus valmib igasuguseid paradigmasid eirates demokraatlik rahvafilm - parim film, mida eestlane eales on teinud - ulmedokumentaal, millel täna veel pealkirigi puudub, kuid kindel on see, et film esilinastub kuupäeval numbriga 11.11.11!

Kui möödunud aastal koristati talgute korras prügi, siis sel aastal tehakse täispikka mängufilmi. Kes nüüd filmitegemises ei osale, sellel pole enam edaspidi õigust viriseda selle üle, et tehakse kehvasti. Juba vanarahvas teadis - Kus viga näed laita, seal tule ja aita!

Alates tänasest saavad Publiku lugejad Filmitalgute tegemistega kursis olla videopäeviku vahendusel.

Esimeses videoklipis lubab (veel?) indu täis Filmitalgute pealik Mikk Rand väga innukalt seda, et paradigmad pööratakse pahupidi, rahvaluuleliku eksperimendiga kukutatakse traditsiooniline filmi võttegrupis valitsev diktatuur ning alustab tulevaste vaatajate ning osaliste pehmitamist rõhudes sellele, et oluline, väga oluline, see tähendab: kõige olulisem on protsess.