“Pole ühtegi lugu, mis võiks minna Eurovisionile Eestit esindama,” ütles Terminaatori laulja Jaagup Kreem SL Õhtulehele. “Ainuke korralik lugu oli Kadi Toomi oma. Ülejäänu oli täielik jama. Ometi tean inimesi, kes saatsid sinna oma korralikud lood.”

Vähemalt kolme laulu valik Eesti rahvuslikku finaali jäi arusaamatuks ka TV3 programmijuhile Jüri Pihelile.

“Tundub, et paljud on muusikategemisest kõrvale jäänud,” ütles Pihel SL Õhtulehele. “Muidugi pole ma kuulnud kõiki 70 laulu, mille hulgast need kaheksa valiti. Kuid vähemalt kolme valik on mulle arusaamatu.”

Piheli tõstis esile Ivar Musta ja Maian Kärmase kirjutatud laulu “Everybody” ja Priit Pajusaare ja Glen Pilvre “A Little Chance’i”. Kõige perspektiivikamaks artistiks peab ta aga Tanel Padarit.

Ka ise eurolauljana üles astunud Ivo Linna hinnangul on tänavuste eurolaulude tase ühtlaselt udune. “Otsustavat ergast lugu pole,” ütles ta. “Küll aga on kolm väga ilusat lugu.”

Eesti Päevaleht märgib, et võimalusest sisuliselt kohustuseks saanud ingliskeelsus on niigi valdavalt lihtsakoelised laulud veelgi banaalsemaks muutnud.

Autorite hulgast on kadunud Villu Kanguri, Lauri Saatpalu ja Leelo Tungla taolised, kelle sõnamängud ja algriimid muutsid laulu kuulamise huvitavaks ka siis, kui euroviis end esimese salmi ja refrääni järel ammendas, märgib Päevaleht.

Jaak Joala on Postimehele öelnud, et Eurovisioon on tähtsaim üritus hoolimata sellest, et seda tõrvatakse, ning et laulude tase tõuseb aastast aastasse.

Hääletamine toimub 3. veebruaril, Eurovisiooni lauluvõistlus aga 24.mail. Eesti eurolaulu kandidaadid on:

“Cat Story” (muusika ja sõnad Hillar Vimberg) — Hillar Vimberg

“Smile” (muusika Risto Laur, sõnad Kristiina Maria Laur) — Iveta Raid

“The Right Way” (muusika ja sõnad Maian Kärmas) — Maian Kärmas

“Sounds Of The Sea” (muusika Kersti Kuusk ja Imre Sooäär, sõnad Imre Sooäär) — Tui Hirv

“Someday” (muusika Jüri Salumäe, sõnad Kelli Uustani) — Liisi Koikson

“Everybody” (muusika Ivar Must, sõnad Maian Kärmas) — Tanel Padar ja Dave Benton

“A Little Chance” (muusika Priit Pajusaar ja Glen Pilvre, sõnad Maian Kärmas) — Kadi Toom

“Life Is A Beautiful Word” (muusika ja sõnad Sven Lõhmus) — Soul Control (Lauri Pihlap, Kadri Koppel (esinejanimega Maiken), Nele-Liis Vaiksoo ja Asja Krištofor)