Фильмihäkil osales kuus tiimi, kes esitasid žüriile oma lühivideod, millega püüti vaataja tähelepanu tuua keskkonnakriisile ja selle lahendustele. Kahes finaalile eelnenud töötoas räägiti keskkonna ja kliimateemadest ning õpiti Liina Särkineni juhendamisel visuaalset loojutustamist.

Žürii koosseisus olid filmitegijad Kadri Kõusaar ja Aljona Suržikova, keskkonnaaktivist Kristin Siil, urbanist Dufftie aka Artjom Dmitrijev ja Briti Nõukogu direktor Ursula Roosmaa. 

Kadri Kõusaar leidis, et noored olid keskkonnateemale lähenenud leidlikult ja väga eripalgeliselt: „Mitme projekti puhul oli väga tugev stsenaarium, kuid teostust oleks saanud veelgi lihvida.“

Võidufilm kujutab tulevikudüstoopiat, kus peategelane naudib lokkavat rohelust, kuid ootamatult selgub, et aastal 2050 on selle kogemine võimalik veel vaid virtuaalreaalsuses.

Teise koha vääriliseks hindas žürii teravmeelse puändiga filmi „Tasteless“, mille autorid on Karolina Vapper (21. kool), Anastasia Teterina ja Marina Solts (Tallinna Linnamäe Vene Lütseum). Kolmanda koha sai 21. kooli õpilaste film „Kiirmood“, autorid Eliise Lehtsaar, Joanna Maria Kärk, Magnus Paavel ja Taavi Ambre. Žüriiliige Artjom Dmitriev kiitis selle video puhul eriti ilusat kaameratööd ja värvitöötlust. 

Projekti rahastas Briti Nõukogu. Selle eesmärgiks on tõsta noorte teadlikkust keskkonna- ja kliimaküsimustes ja anda võimalus eneseväljenduseks sel teemal, õppida uus praktiline oskus ja kohtuda oma kodulinna teise keelekogukonna noortega. Koolitusel osales noori üheksast Tallinna gümnaasiumist ja Maardu gümnaasiumist.

Võiduvideo "In Reality" https://www.youtube.com/watch?v=FThJ9nrztoI

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid