“Sierra” keskmes on poiss, kes muutub rahvaralli ajal rehviks. “Animeeritud ood pühapäevahobidele, mis võtavad sürreaalse pöörde,” võttis filmi kokku Arte žürii. “Sierra” koomilist tonaalsust tõstis esile ka festivali noortežürii, kes rõhutas, et vanemate soovidest enam on oluline noorte endi eneseteostus. Musta huumoriga kaetud pealispinna all tegelebki “Sierra” ennekõike vaimse tervise küsimustega.

1989. aastast aset leidev Dresdeni filmifestival on aastatega kasvanud üheks olulisemaks lühifilmiplatvormiks Euroopas, tuues igal aastal kohale ligikaudu 20 000-pealise publiku. Tänavune, järjekorras 34. festival toimus 5.-10. aprillini. Dresdeni kõrval on “Sierra” jõudnud ka sellistele mainekatele festivalidele nagu Clermont-Ferrand, Aspen Shortfest, Go Short, Regard, GLAS, Glasgow. Eestisse jõuab aasta alguses esilinastunud film saabuval suvel.

“Sierra” režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon. Produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Filmi taustakujundused on loonud Hleb Kuftseryn.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid