USA ansamblit Sparks, korraga üht kõige edukamat, alahinnatumat, mõjukamat ja ignoreeritumat popbändi muusikaajaloos portreteerib oma filmis vendade Ron ja Russell Maeli andunud fänn, nimekas inglise režissöör Edgar Wright.

Tulemuseks on hoogne ja humoorikas muusikaline odüsseia läbi viie aastakümne, mil Sparks on tegutsenud, näitamata üles väsimuse märke.

„Ma ei mäleta viimast korda, mil mul oleks suunurgad filmi algusest lõpuni sedavõrd kõrvuni olnud. Tegemist on energilise, rõõmsameelse ja elujaatava oodiga veidrusele, loomingulisele vabadusele, julgusele erineda, tahtmatusele tööstuse ja publiku ootustele alluda, ühtaegu iseendaks jäämisele ja pidevalt edasi arenemisele,” kirjutas Andrei Liimets pärast filmi linastust viimasel PÖFFil.

Sparks aktsioonis: Russell (vasakul) ja Ron Mael.

Üheks eelmise aasta parimaks dokumentaalfilmiks on seda nimetanud paljud maailma filmikriitikud.

See on kohustuslik järelvaatamine neile, kes käisid 4. mail Sparksi Tallinna kontserdil, aga ka neile, kes sinna ei jõudnud.

Kolmapäeval, 25. mail kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse ajakirjanik ja muusikakriitik Mart Juur.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Lähemalt vaata https://kumu.poff.ee/.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid