Kellyt süüdistati paljudes seksuaalkuritegudes, sealhulgas prostitutsiooni vahendamises, lapseealise ekspluateerimises, inimröövis ja muudes kuritegudes, vahendab New York Times.

Eelnevalt juba süüdi mõistetud Kellyle määras 30-aastase vangistuse Brooklyni kohus kolmapäeval.

Menukal artistil oli kohtumaja juures ka palju toetajaid, kes sealt otsuse peale pisarsilmi lahkusid.

R. Kelly advokaat Jennifer Bonjean oli otsusest murtud. “Ta on inimene. Ta tunneb teiste inimeste valu. Aga see ei tähenda seda, et ta aktsepteeriks kõike seda selliselt, nagu valitsus ja teised seda temalt ootaks,“ ütles Bonjean.

PEOPLE-RKELLY/

USA laulja R. Kelly mõisteti 2021. aasta septembris süüdi seksuaalkuritegudes. Mees vahendas aastaid naiste ja laste seksiteenuseid.

Kohtu ees andsid toona kuue nädala kestel tunnistusi üheksa naist ja kaks meest. Seejärel leidis vandekohus, et laulja on süüdi kõigis talle esitatud süüdistustes.

Tema kuriteod leidsid aset vahemikus mai 1998 kuni jaanuar 2010.

Lauljat R. Kelly süüdistati (alaealiste) seksuaalses ärakasutamises, naiste sunnitöös kasutamises, lapspornograafia omamises, altkäemaksu andmises ja seadusevastaselt raha teenimises.

Ta on süüdistusi korduvalt eitanud. Varasemalt ainsal korral 2008. aastal, kui Kelly vastu esitati kriminaalsüüdistus, mõisteti ta ikkagi õigeks.

Laulja ise on olnud lapsena seksuaalse kuritarvitamise ohver, mida ta kirjeldas oma autobiograafias. Nimelt Kelly perekonna naissoost isik vägistas teda, kui mees oli vaid kaheksa-aastane.

R. Kelly on olnud vahi all alates 2019. aasta juulist pärast seda, kui tema kautsjonitaotlus järgmisel kuul tagasi lükati.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid