Lore on Laur Joametsa ja Laura Reed'i poolt Nashville's loodud bänd, mis segab rock'i, blues'i ja country elemente ehedaks americana'ks. Kui panna kokku Laura bluusilik käredus ning Lauri jõuline ja virtuoosne kitarrikäsitlus, siis selle tulemuseks võib olla nii sujuv kulgemine kui ka järgmisel hetkel tormine kaos – seda kõike saame kuulda nende ühiselt loodud lauludes.

Lõuna-Aafrika päritolu Laura Reed alustas laulude kirjutamist tänavamuusikuna, enne soolokajääri alustamist tegi ta koostööd funky ikoonide George Clintoni ja Karl Denson'iga. 2019. aastal Sputnik Soundis oma muusikat salvestades kohtus ta enda instrumentaalalbumit salvestava Laur Joametsaga, Eesti kitarristiga, kes oli selleks ajaks tuuritanud koos Sturgill Simpsoniga ning võitnud bändi ridades Grammy ning kes täna osaleb eduka rokkbändi Drivin'N' Cryin ridades. Laura ja Lauri ühine arusaamine muusikast moodustas loomuliku harmoonia, mis põhines ühisel armastusel blues'i ja krigiseva rock’n’roll'i vastu. Aastaks 2020 ühendasid nad oma eraldi projektid üheks ning andsid talle nimeks Lore.

Täna Eestis ilmuv singel „Milk & Honey“ on lugu debüütalbumilt, mille produtsentideks on Vance Powell (teinud koostööd Jack White, Chris Stapleton'iga) ja Dave Schools (Widespread Panic, Hard Working Americans). Laul on saanud inspiratsiooni Põhja-Aafrika blues'i lihtsatest ja hingestatud riffidest, mis jutustavad oma sügavat story't. Laura kirjeldab pala saamislugu järgmiselt: „Meloodia inspireeris mind kirjutama oma teekonnast, kuidas ma lapsena Lõuna-Aafrikast USA-sse tulin. „Milk & Honey“ räägib lootusest seoses tulekuga uuele maale ning kirjeldab nullist alustamise tõuse ja mõõnasid. Rida laulus „No more walls, we all belong“ sümboliseerib American Dream'i, kuhu kõik on oodatud ja kus kõik kuuluvad kokku.“

Eelolevad kontserdid Eestis ja Soomes on Lore esimesed ülesastumised väljaspool USA-d. „Mul on ülimalt suur hea meel, et saan üle pika pausi tulla kodumaale ning seda oma uue muusika ja oma uue bändiga“ avaldab Laur Joamets siirast heameelt eelseisvate kontsertide üle. „Meil on varuks palju uut ja ägedat materjali, mida tahame koos Laura ning meie kontsertidel kaasa löövate soomlasest trummari Jeremia Kangase ja eesti bassimehe Viljar Normaniga teieni tuua,“ räägib Laur varjamatu entusiasmiga.

Lore kontsertide sari saab avapaugu 05.08.2022 Augusti Bluusil ning jätkub paari nädala vältel Eesti ja Soome erinevais paigus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid