„Teatavasti annab merele pühendatud ja sellest innustatud looming edasi merekultuuri osa, mis sõnadesse ei mahu. Meie suurtükitorni jõudnud Lola Tehveri värvirohked teosed avavad, kuidas meri ja naised on läbi aegade seotud,“ sõnas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Lola Tehveri maalinäitus „Sireenide laul“ ootab külastajaid Paksu Margareeta esimese korruse galeriis. See hõlmab kaheksat teost: „Amphitrite“, „Galene“, „Kymo“, „Kympoleya“, „Kunagi Tortuga saarel“, „Najaad“, „Sao“ ja Sireenide laul“.

„Minu maalide kuju võtnud lood sireenidest on lood naiselikkuse väest. Need meenutavad aastatuhandeid vanu uskumusi, kuidas suudavad naised innustada mehi suurtegudele ja toetada neid katsumuste ületamisel, olgu selleks meri või elumuutus. Maale vaadates leiab sarnaseid seoseid tänapäevast,“ ütles maalikunstnik Lola Tehver.

Vormsi saarelt pärit maalikunstnik Lola Tehver, kes igapäevaselt töötab tööstusmasinate müügi vallas, on osalenud mitmel rahvusvahelisel grupinäitusel nii Veneetsias kui ka Soomes ning Lätis. Alates 2016. aastast on tal olnud mitmeid grupi- ja isikunäituseid Eestis. Lola Tehveri teoseid leidub paljudes erakogudes Eestis ning mitmel pool välismaal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid