Iisraeli telekanal KAN teatas esmalt juba juulikuus, kui kanali Eurovisioni valimiskomisjon kohtus, et neid esindab järgmise aasta Eurovisionil Noa Kirel. Eelmisel nädalal kinnitas KAN seda uudist, kui Noa Kirel telekanali ametlikul pressikonverentsil osales.

Iisrael on oma esindaja lauluvõistlusele eriti varakult paika pannud, kuigi ametlike reeglite järgi peaksid riikide esindajad selguma kõige hiljem alles kaheksa kuu pärast. Iisraelis oli kaalumisel lausa 78 erinevat artisti, kellel kõigil oli „tõestatud kogemus publiku ees esinemisel“, ütles telekanali KAN esindaja. Nende kõigi seast osutuski valitus Kirel, kes on mitmetel popfestivalidel esinenud ning kes on välja andnud juba mitmeid hittsingleid.

Ra'anana linnast pärit Noa Kirel on kodumaal üpris tuntud – ta on võitnud kaks MTV EMA auhinda ja esines eelmisel aastal 70. Miss Universumi konkursil. Kui Kireli osalemine Eurovisionil esmalt avalikkuse ette tuli, väljendas noor naine oma kõhklusi talle esitatud rolli üle. Kirel sõnas tollal, et peab pakkumise täielikult läbi mõtlema, enne kui ta saab selle osas oma lõpliku otsuse teha.

Kui varem valis Iisrael oma esindaja välja telesaadete kaudu, mille tõttu pääsesid Eurovisionile uued tulijad, siis seekord tegi otsuse telekanali KAN Eurovisioni valimiskomisjon. Nad märkisid, et nad otsisid esindajaks kedagi, kellel oleks nii talenti kui ka kogemusi. Nüüd hakkab Iisraelis pihta protsess, et valida välja laul, mille Kirel järgmise aasta Eurovisionil ette kannab.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid