Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul kõlab tänasel KopliFestil esimest korda Olav Ehala ja Juhan Viidingu Kodulaul ukraina keeles. „Kodulaulu, mida saadab KopliFestil klaveril Olav Ehala, aitasid ukraina keelde tõlkida Põhja-Tallinnas elavad sõjapõgenikud. Laupäeval, 20. augustil tähisime Eesti taasiseseisvumise 31. aastapäeva, seega saab KopliFesti laval kuulda ka isamaalist muusikat,“ ütles Pihlap.

Selleaastane KopliFest on pühendatud filmimuusikale ja toob publikuni Ott Leplandi politseiorkestri saatel ning Lauri Liivi ühes Olav Ehalaga. Lavale astuvad ka Helin-Mari Arder, Jaan Jaanson ja Ara Yaralyan ning Anna Curly Swing Band.

KopliFest avatakse Kopli kasepargis keskpäeval kell 12 meelelahutusliku slackline vaatemänguga, mis on inspireeritud Charlie Chaplinist – artistid esitavad õõtsuval köiel head tasakaalu nõudvaid trikke. Festival jätkub mitmekülgse muusikalise programmiga, arendavate töötubade, ekskursioonide ja rikkalike maitsetega. Kell 12-17 on ekskursioonideks avatud ka Kopli trammidepoo, kus saab trammiga läbi pesula sõita.

Kopli kasepargi noorteala pakub põnevaid tegevusi ekstreemspordi harrastajatele, külla tuleb MUPO ja Politsei-ja Piirivalveamet. Lapsi rõõmustab koeratüdruk Lotte. Kohal on ka Põhja-Tallinna Noortekeskus, kes korraldab kleepsude töötoa, kutsub mängima lauamänge ja tegema hennamaalinguid.

Kopli kasepark, mis on KopliFesti võõrustanud ka varasemalt, sai mullu toimunud rekonstrueerimistööde käigus juurde rohkelt vaba aja veetmise võimalusi, pakkudes rõõmu nii lastele, spordisõpradele kui ka lemmiklooma omanikele. Uuendustööde käigus säilitati suurel määral ka kasepargi algupärane ilme.

Korraldajad paluvad festivalile tulla jalgsi, kergliiklustranspordi või ühistranspordiga. KopliFestile Kopli kasepargis (Kopli 106) viivad trammid nr 1 ja 2, buss nr 72 (peatus Marati) ja buss nr 73 (peatus Kopli liinid).