Lahkunud monarhi sark jõuab teisipäeval Elizabeth II tütre printsess Anne'i saatel Edinburgh' lennujaamast Buckinhgami paleesse, vahendas BBC. Kolmapäeval viiakse kirst Westminsteri paleesse ehk hoonesse, kus asub ka Ühendkuningriigi parlament. Seal on avalikkusel võimalik kuni matusetalituseni kuningannale austust avaldada.

Westminsteri palee kõrval asuv Westminster Abbey on traditsiooniline Briti kuningate ja kuningannade kroonimise paik. Samuti toimus seal tulevase kuninganna Elizabeth II ja prints Philipi pulm. Matusetalituse viib ilmselt läbi Westminsteri peadiakon David Hoyle. Jutluse peab tõenäoliselt Cantebury peapiiskop Justin Welby.

Vahetult enne matusepäeva info saabumist edastas oma järelhüüde ka Briti troonipärija, äsja kuningas Charles III poolt Walesi printsiks nimetatud William. „Kuigi leinan tema kaotust, tunnen end erakordselt tänulikuna. Mul oli privileeg saada temalt nõu ja kindlustunnet ka oma viiendal aastakümnel,“ kirjutas prints. Tema abikaasast Catherine'ist sai ühtlasi Walesi printsess. See tiitel oli viimati aktiivses kasutuses Williami ema, printsess Diana poolt, kuni ta 1996. aastal Charlesist lahutas.