Charles korraldas Balmorali lossis perekonna jaoks olulise õhtusöögi, kuid kutsus sinna vaid ühe oma poegadest. Briti väljaande The Suni allika väitel oli selge vahe kutsutute ja kutsumata külalistel vahel. Väidetavalt oli õhtusöök mõeldud vaid tulevasele kuningale ja tema troonipärijale. Tol õhtul oli toimunud ka teine õhtusöök, kuhu oli kutsutud ülejäänud kuninglik perekond. Juttude järgi olid kaks õhtusööki tekitanud Harry ja ülejäänud perekonna vahel pingeid.

Paar päeva hiljem käisid printsid Harry ja William koos oma abikaasadega Windsori lossi ees, et rääkida sinna tulnud brittidega ja võtta vastu austusavaldusi, mis kuningannale toodi. Kuningliku allika sõnul oli ettepaneku ühiselt austusavaldusi vaatama minna teinud Walesi prints William, kes arvas, et sellisel raskel ajal on perekonnal vaja näidata ühtsust. William oli Harryle ja Meghan Markle'ile teinud ettepaneku viimasel hetkel.

Kuninglik kommentaator Richard Fitzwilliams väidab, et vendade ühine avalikkuse ette ilmumine annab lootust, et nende suhete parandamises toimub progress. Fitzwilliamsi hinnangul on võimalik, et prints Harry võtab enda peale kuninganna leinaperioodi ajaks rohkem kuninglikke kohustusi.

Suhete soojenemisest võib märku anda ka kuningas Charlesi reedel peetud kõne. „Saadan kogu oma armastuse ka Harryle ja tema naisele Meghanile, kes loovad endale merede taga uut elu,“ ütles ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid