„Me filmivalikust leiab elamusi igale maitsele – Michelini tärne pälvinud tipprestoranide saagad, retked maailma põnevamatesse paikadesse, toidukunsti perfektsusteni lihvivad kokad, teravaid maitseelamusi pakkuvad tšillipiprad kui ka veinitarkust ja lummavat maastikukunsti,“ tutvustab festivali üks korraldajatest Taivi Koitla.

Täpsemalt kuuluvad programmi dokumentaalid „Piprapead“ tšillinduse ajaloost ja inimeste mõõtmatust armastusest tšillipiparde vastu, „Loomult põhjamaine – Michelini tärnid II“ Fääri saartel asuvast kahe Michelini tärniga pärjatud restoranist KOKS, „Püüdes perfektsust“ neljast Jaapani tunnustatud kokast ja Jaapani ainulaadsest ning kõrgetasemelisest toidukultuurist, „Peopesal: kulinaarne portree“ Jaapani koka korraldatud kalarevolutsioonist Londonis, „Mirazuri taastulek“ Argentiinas sündinud kokast Mauro Colagrecost ja tema kolme Michelini tärniga pärjatud restoranist Mirazur, „Mees maastikul: Jim Denevani elu ja kunst“ erakordsest ja teedrajavast Ameerika multimeedia kunstnikust ja kokast ning „Veinitarkus taldrikul“ viinapuuaedadest, veinikeldritest, hinnalistest gastronoomiamekadest ja pühendunud ekspertidest, kes otsivad täiuslikke kooslusi toidu ja veini vahel.

Toidufilmide festival toimub 15.-18. septembrini kinos Sõprus, kokku saab kümnel seansil vaadata seitset värsket dokumentaali. Piletid on müügil kinokassas ja veebilehel www.toidufilmidefestival.ee. Filmid linastuvad ingliskeelsetena või ingliskeelsete subtiitritega.