Juba 16. korda järjest toimus traditsiooniline üritus kõigile, kellele tähendab Eesti Mootorrattahooaja lõpetamine rahulikku hooajale joone alla tõmbamist. Mootorratturite kogunemine algas laupäeva hommikul Pärnus Supeluse tänaval.

„Kui selle aasta avamine kahjuks ära jäi, siis lõpu üritusega liigume 100% edasi. Inimesed peavad ka kriisiaegadel leidma võimalusi koguneda ja ennast hästi tunda. Kuuldavasti on kõige suurem ohutegur stress ja teadmatus. Aegajalt tuleb, vaatamata kõigele, ka selle leevendamisele võimalus anda“, sõnas motoklubi Wildcards MC Pärnu esindaja Alo-Martin Mathiesen ürituse eel.

Mootorrattahooaja lõpetamine oli ennekõike kogupereüritus, kus sai tutvuda inimeste ja nende masinatega. Küsida nõu, kuidas ja miks üldse alustada, ning muidugi, et päeva mõnusalt nautida. Kohal olid erinevad motoklubid. Lastele pakkus rõõmu Minifarm puldimasinatega ning Naerulinn mängude ja üllatustega. Vanematel oli aga võimalus proovida Harley-Davidsoni ja Indiani mootorrattaid ning nendega isegi paraadist osa võtta.

„Tegemist on Baltikumis ainulaadse sündmusega, kuhu koguneb igal aastal rekordarv mootorrattaid ning sooritatakse koordineeritud paraad läbi Eesti suvepealinna Pärnu,“ sõnas Mathiesen. ,,Loomulikult ei tähenda hooaja lõpetamine, et kõik nüüd suure hurraaga enda mootorrattad ära panevad, vaid pigem mõnusat ajaveetmist sõpradega, et suveseiklused kokku võtta. Selle aasta suvi osutus üheks ilusamaks ning arvatavasti sai mootorratturitel ka kõvasti kilomeetreid kokku. Enamus vaatamisväärsused olid hüljatud ja vabalt avastamiseks lahti ning muljetamise jaoks peaks materjali jätkuma.“

Supeluse tänavale ehitati üles uhke festivali ala, kust oli võimalik soetada varustust ning kaeda igasuguseid kaherattalisi. „Varasemast üritusest populaarseks saanud ’’foodtruckid’’ olid kohal ka seekord,“ lisas Mathiesen.

Tema sõnul olid kõigi osalejate ja külastajate jaoks üritusel kohal motoklubi Wildcards MC liikmed, et pakkuda huvilistele kasulikku infot: „Meie motoklubi liikmed on üritusel kohal, et vastata küsimustele, mis sind on huvitanud, aga mida ei ole osanud varem kusagilt küsida. Samuti on kohal tuhanded mootorratturid igast ilmanurgast, kelle erinevaid rattaid saab vaadata piki Supeluse tänavat, mis on motoparaadi kogunemiskoridori tarbeks kinni pandud.“

Üritusel astus üles ka võrratu Liis Lemsalu.

Võimsa motopäeva lõpetuseks kutsus Wildcards MC rahva ööklubisse Sugar, et maha pidada raju pidu, kus astub üles Ikevald Rannap oma ansambliga Rocket ja loomulikult Pärnu oma DJ-d Hot n’ Handsome ning Dr Diisel.

Kogu Eesti Mootorrattahooaja avamist korraldas Wildcards MC.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid