Produtsent Tanel Tatteri sõnul on „Apteeker Melchiori“ filmides nii palju nüansse, et triloogia pakub huvi väga erineva žanriga filmifestivalide korraldajatele ja ka erinevate huvidega filmivaatajatele. „Näiteks valiti film USAs õudusfilmide festivali programmi, Jaapanis aga ajaloofilmide festivalile. Selle taga on filmikunstnike ülipõhjalik töö nii ajaloost inspireeritud usutava õhustiku loomisel kui ka grimmikunstis, kus kasutati tehnoloogiaid, mida pole Eesti filmikunstis kunagi varem rakendatud.“

Apteeker Melchiori Põhja-Ameerika esilinastus toimub sel pühapäeval, 16. oktoobril Los Angeleses Screamfest filmifestivalil. Tegemist on ühe Ameerika suurema žanrifilmide festivaliga, mille linastused toimuvad LA südames kuulsuste alleel asuvas prestiižses Hollywoodi Hiina teatris.

13-16. oktoobrini linastub Apteeker Melchior ka Indoneesia pealinnas Jakartas, kus triloogia esimene film kandideerib rahvusvahelises võistlusprogrammis. Oktoobri lõpus esilinastub film Jaapanis Kyoto Historical International Film Festivalil.

Tatteri sõnul on Apteeker Melchiori saaga toonud tänavu Eesti kinodesse rohkem inimesi kui ükski teine film – kokku on ostetud üle 200 000 kinopileti. Triloogia esimest filmi käis kinos vaatamas 130 000 inimest ja teist filmi hetkeseisuga 76 000 inimest. Triloogia lõppvaatus „Apteeker Melchior. Timuka tütar“ esilinastub uuel aastal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid