Lapsepõlv motospordi radadel

Koit Toome kirg automaailma vastu tekkis juba lapsepõlves, sest suguvõsas tegelesid paljud motospordiga. Ta onu sõitis ringrada-söerada ning onupojad nii rallit kui jäärada. Väikse poisina käis Koit ikka onu sõitudele kaasa elamas ja vaatas onupoegadega Soome televisioonist vormelit. Enne autorooli taha istumist sõitis ta maal sugulastega kartide, mootorrataste ja mopeedidega. Esimese auto, milleks oli Kodu sõnul üks vana Ford Mustangi „pann“, ostis ta juba 17-aastaselt esimeste suvetuuride raha eest.

„Pöördes“ saate juhtimine sobib pühendunud autosõbrale ja mõistlikule adrenaliinihullule nagu valatult.

„Mingil määral olen ikka adrenaliinihull, aga seda mõistuse piires. Olen saanud kiirust proovida vormelite, sport-, võistlus- ja ralliautodega. Ühel aastal sain isegi trenni teha Porsche ringrajal ja seejärel võistelda BMW Cupiga. See oli väga kihvt aeg! Samas usun, et lahe auto ei pea alati kallis olema. Igas hinnaklassis on võimalik hea auto leida ja ise proovin ka osta pigem selliseid autosid, mis ei kaota kiiresti väärtust,“ sõnas Koit.

Hullumeelsed võttepäevad

„Pöördes“ saate juhtimine sobib pühendunud autosõbrale nagu valatult. Koit kirjeldas võttepäevi ülivõrdes: „See on pakkunud rohkelt adrenaliini, emotsioone ja põnevust. Sain selliseid asju proovida, millest muidu ei oskaks unistadagi. Näiteks, viimane võttepäev oli WilliamsF1-ga, enne seda filmisime 1,3 miljonit eurot maksva Porsche Carrera GT-ga ja ühel päeval tegime trikilennukiga surmasõlmesid ja vabalangemist. Enne seda võttepäeva oli hirm tundmatuse ees nii suur, et öösel väga ei suutnud magada, aga lõppkokkuvõttes oli kõik väga võimas! Mul ei hakanud võtetel kunagi igav ja loodan, et vaatajatel on samuti huvitav seda jälgida.“

Kuigi esimeses hooajas on palju põnevust, jäi palju ideid ka teostamata, sest filmimine oli tohutult aeganõudev. Ühe osa filmimine kestis umbes neli võttepäeva, mistõttu veetis Toome peaaegu vabad suvepäevad, mil polnud esinemisi, võtteplatsil. Kuigi ta suvel puhata väga ei jõudnud, oli saate tegemine ka justkui puhkuse eest, sest see tõi rutiinist välja ja tööle tuli ta iga päev suure elevusega. Saatejuht jääb ootama järgmist hooaega, et viia ellu unistused automatkadest ja kiiretest masinatest, mis esimese kuue osa sisse ei mahtunud. Seni aga võib teda näha tavapäraselt kontserdilavadel.

Õnnelik juhus viis lauljakarjäärini

Kusjuures, nii laulukarjäär kui „Pöördes“ saate juhtimine tulid Toome juurde mõneti juhuslikult. Tal polnud kunagi plaani saada solistiks või veel vähem kuulsaks lauljaks, aga asjade kokkulangemisel sattus ta koolibändi. Bänd jäi stuudiole silma, kutsuti Code One’iga käsi lööma ja lumepall läks veerema. Samuti oli tal seekord suve alguses plaan puhata ja merel käia, ent uksed avanesid ootamatult hoopis saatejuhtimisele, millest tuli ka kiiresti kinni haarata.

„Mul on hea meel, et kõik, millega praegu tegelen, paneb mu silmad särama, aga mu põhitöö on ikka esinemised bändiga, millega alustasin 27 aastat tagasi. Esineja olemus on selle aja jooksul palju muutunud. Vanasti oli ikka nii, et inimesed tulid autogrammi ja pilti küsima ja esinemised tundusid suuremad sündmused kui praegu. Siis oli rohkem salapära, sest me polnud inimestele 24/7 kättesaadavad sotsiaalmeedias. Teistpidi on jälle lahe, et saad iga hetk oma mõtteid avalikustada. Eks see on artisti elu osa nüüd, kuigi ma olin meil Eesti mõttes üks viimastest, kes aktiivsemalt Instragrami hakkas kasutama,“ mõtiskles Koit muutuste üle meelelahutusmaailmas.

Kuna suurem osa suvest läks saate „Pöördes“ filmimisele, siis võtab Toome sügisel rahulikumalt. Ta on lõpetamas ABBA projekti, ees on ootamas veel esinemisi ja käivad kõlakad, et „Pöördes“ projektiga tuleb kaasa põnev promotuur, millest ta veel täpsemalt rääkida ei saanud.

Saatesarja „Pöördes“ kuus osa jõuavad oktoobris eksklusiivselt Elisa Huubi.

Koit Toome kõrval särvad saatejuhtidena ka Saara Pius ja Indrek Raadik.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid