1978. aasta 20. oktoobril astub Eesti Kunstiinstituudi metsikul peol esmakordselt lavale bänd, kes kutsub end „rock'n'rolli austajate sektiks“.

Eesti kõigi aegade populaarseim rock'n'rolli mängiv tantsubänd purustab kõik publikurekordid. Mitu põlvkonda eestlasi armub „Aita mööda saata öö“ laulu kuulates ja selle järgi tantsupõrandal kõikudes.

Eesti mõistes on populaarsus üüratu ning bänd esineb praktiliselt viiel päeval nädalas üle terve Eesti. Pole kohta, kus Rock-Hotel üles ei astu - Saaremaast Antslani ja publikurekordid purustatakse kõikjal. Õnnega on koos need koolijuhid ja õpetajad, kel õnnestub saada Rock-Hotel oma lõpupeole esinema.

Mitu aastakümmet vihiseb mööda nagu meteoriit. Bändis tuleb ette kõike, mida saab mõõta tunnete ja suhete skaalal: muusika, alkohol, populaarsus, armastus, pereelu, riiud, peod, erimeelsused, argipäev, tüdimus.

Niisama varmalt leiavad aset erinevad muutused: vahetuvad rublad-kroonid-eurod, riigikord, juukselõige, püksisääre laius ja kehakaal.

Rock-Hotel’i pilli järgi tantsivad kogu selle aja jooksul kõik - parteilased, agronoomid, kunstnikud, emad-isad, vanaemad-vanaisad, kodu- ja väliseestlased. Aeg toob väsimust ja uusi tegemisi, kuid mõned asjad püsivad ka muutumatuna – need on sõprus, huumor ja rock'n'roll.

Rock-Hotel’i esimesest peost viimaseni kulub täpselt 43 aastat ja 4 kuud. Rändame koos bändiga nende esimesest mängust kuni viimase peoni Kõue mõisas.

Dokumentaalsari „Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng“ koosneb neljast osast ning sarja avaosa on Telia Inspira kanali eetris laupäeval, 19. novembril algusega kell 20:30.

Sarja peaosades on Heigo Mirka, Tiit Kõrvits, Margus Kappel, Ivo Linna ja Harry Kõrvits.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid