Ümbermaailmaturnee „After Hours Til Dawn“ raames esineb artist 12. augustil 2023 Tallinna lauluväljakul. Kuigi Live Nation avalikustas The Weekndi esinemise alles nüüd, esmaspäeva õhtul, läks juba mõni tund varem kogemata nende kodulehele üles bänner kontserdi kohta. See kaotati sealt kiiresti ning suurejooneline avalikustamine leidis alles ikkagi nüüd.

The Weeknd, kelle kodanikunimi on Abel Makkonen Tesfaye, on võitnud neli Grammyt, kuus Ameerika muusikaauhinda ja olnud isegi nomineeritud Oscarile. 2020. aastal pani tema lugu „Blinding Lights“ välismaiste palade arvestuses kinni Raadio 2 aastahiti võistluse.

Turnee algab 10. juunil Suurbritannias Manchesteris ning jõuab läbi Euroopa suurlinnade Tallinna. Tuuri Põhja-Ameerika osa oli fantastiliselt edukas – purustati publikurekordeid ja praeguseks on kogutud üle 130 miljoni dollari, millest suur osa läheb heategevuseks.

The Weekndi lavanime taga on 32-aastane Kanada muusik Abel Tesfaye, kes nooruspõlves just kõige eeskujulikuma käitumisega silma ei paistnud. Pärast narkootikumidega äritsemise pärast politseiga kokku puutumist otsustas ta oma elu muuta ning keskendus lihttöö kõrvalt muusikale. Strateegia oli paigas: avaldada alguses palasid pigem anonüümselt, seejärel ennast tükkhaaval avades. Edu järgnes, kui Drake’i mänedžer Oliver El-Khatib tema muusikut promoda aitas ja edasi suurematele koostöödele juhatas.

The Weeknd võitis oma esimese Grammy filmi „Beauty Behind the Madness“ helireaga just ajal, kui sai filmi „Fifty Shades of Grey“ jaoks kirjutatud looga „Earned It“ (2015) Oscari-nominatsiooni. „Ma arvan, et tähed kindlasti soosisid mind sel hetkel,“ ütles ta ajakirjandusele. „Kuigi me tegime selle nimel palju rasket tööd, tunnen lihtsalt, et olin õigel ajal õiges kohas.“

Filmimuusika edule järgnes edetabelite vallutamine lauluga „Can’t Feel My Face“ (2015). Ka järgnev album „Starboy“ (2016) tõi edetabelitesse hitisaju ning The Weeknd on võlunud fänne oma veatu falseti, hingekriipivate laulusõnade ja hüpnotiseerivate biitidega. „Save Your Tears“ (koos Ariana Grandega), „Blinding Lights“, „Wicked Games“, „Out of Time“ on vaid mõned laulud neist, mis on teinud The Weekndist ühe enim auhindadele nomineeritud artisti – sel aastal sai ta Billboard Music Awardsil lausa 17 nominatsiooni.

The Weeknd on alati ihanud staariks saada, kuid ei oleks ise kunagi uskunud, et see just nii lähebki. „Ma arvasin, et minust saab punkar – kasvatan juuksed välja, näos akne, superkõhn,“ rääkis ta. „Ma vaatasin artiste nagu Iggy Pop ja Ramones. Aga sa arened jag mõistad oma potentsiaali. Ja siis on see nagu: „F*ck, jah, teeme ära!““

Tuuriga „After Hours Til Dawn“ tähistatakse The Weekndi 2020. aasta albumit „After Hours“. Selle hittsingel „Blinding Lights“ nimetati kõigi aegade uueks Billboardi Hot 100 lauluks nr 1, mis edestas Chubby Checkeri 1960. aasta hitti „The Twist“. 2022. aasta album „Dawn FM“ on samuti kriitikutelt kiidusõnu saanud. Euroopas astuvad The Weekndiga üles Kaytranada ja Mike Dean.

Piletite eelmüük on 30. novembrist 2. detsembrini enne 28. novembrit Live Nation Eesti uudiskirjaga liitunutele. Uutele liitujatele eelmüük ei laiene. Piletid lähevad kõigile müüki 2. detsembril kell 12. Piletiinfo leiab Piletilevi müügipunktidest ja veebipoest.