Kevadel 50. juubelit tähistanud Ago Anderson on eestlaste südametesse pugenud meeldejäävate rollidega nii teatrilavalt kui kinoekraanilt. Sel PÖFFil esilinastus uus kodumaine sari ,,Piloot'', kus noorte tähtede kõrval astub ka Anderson üles. Rääkisime näitlejaga tema uutest teatrilavastustest, komöödiakarakterite kehastamisest ning toredast taaskohtumisest vanade kolleegidega.

Sügisel on Ago Anderson nii lavalaudadel kui ka kaamera ees rakkes. Äsja esietendus Pärnu Endla teatris Andres Noormetsa lavastus „Linda Vista“, mis on osutunud nii populaarseks, et juba veebruarini on piletid välja müüdud. Linda Vista lugu räägib ühe mehe ümbersünnist, peaosas Andersoniga, kes mängib kahe naise esimest armastajat või ''kahenaisepidajat'' nagu ütleb näitleja enda sõnadega ja lisab: ,,Peaosatäitja roll on küll uhke, aga võtab ka päris kõvasti aega ja energiat, oled ju koguaeg laval.''

Nalja tuleb teha tõsiselt

Teatrilaval on Ago Anderson mänginud seinast seina rolle, kuid teleprojektides on ta jätnud kustumatu mälestuse just komöödiatega nagu „Klassikokkutulek“, „Kellapid“ ja „Eesti matus“. Sarja- ja filmimaailmas on aga tavaline, et osad näitlejad kujunevad teatud tüpaažideks, kes säravad sarnase karakteriga rollides. ,,Mulle endale ei tundu, et mul oleks kujunenud kindel tüüproll, aga samas telerollides on tõesti juhtunud sarnaseid tegelaskujusid. Aga mis siis, töö on töö ja eks natuke on ikka need tüübid erinevad,'' räägib Anderson ja lisab, et ta on rahul, kui sellised koloriitsed rollid talle sobivad ja ta teeb neid rõõmuga.

Ago Anderson usub, et koloriitsed rollid talle sobivad ja ta teeb neid rõõmuga.

Koomilise karakteri puhul on väljakutse mängida teda nii, et ka vaataja naeraks. Anderson läheneb aga komöödiarollidele tõsiselt. ,,Põhiasi on see, et mida tõsisemalt teha, seda naljakam on. Kui on naljakas tekst ja üritad sinna nalja otsa teha, siis on imelik. Aga kui võtad jaburat olukorda nii, et sa oled tõsiselt mures või hädas, siis on naljakas,'' jagab näitleja enda nippi ja eduvalemit.

Värvikas isakuju

Värskelt Pimedate Ööde Filmifestivalil esilinastunud uues humoorikas Elisa originaalsarjas ,,Piloot'' kehastab Ago Anderson peategelase Põlvast pärit keskealist isa Reinu. Sari räägib loo noorest produtsendihakatisest Karlist, kes soovib Eesti telemaastikul läbi lüüa. Vürtsi, piinlikkust ja segadust lisavad ka Karli vanemad (Ago Anderson ja Karin Rask), kes iga hinna eest soovivad kaasas olla oma poja teekonnal meelelahutusmaailma tippu. ,,Isa Rein sööstab raketina pealinna tulede särasse ning põleb seal päris heledalt ja kiirelt,'' kirjeldab Anderson enda karakterit.

Ago Andersonil on eredalt meeles sarja võttepäeva stuudios, kus toimus stsenaariumi järgi suur teleshow. ,,See oli päris suurejooneline. Kohal oli ikka bänd ja püüdsimegi teha päris sellist show-saadet. Ja mulle meeldis seda saadet seal natuke rikkuda oma tegelaskujuga, Rein-poiss oma agaruses,'' räägib näitleja muhedalt. Anderson kiidab ka suurepärast koostööd kolleegidega ja lisab, et võtetel on õhustik olnud asjalik töine ja lõbus: ''nalja saab umbes tunnis kord ja siis ikka naerad kohe nii...''

Ago Anderson ja Karin Rask kehastavad Elisa uues sarjas ,,Piloot'' peategelase Karli vanemaid.

Toredad taaskohtumised

Olenemata pikast näitlejakarjäärist õnnestus Ago Andersonil mängida mõne kolleegiga esmakordselt koos alles ,,Piloodi'' sarjas. ,,Akrobaat Vello Vaher oli kunagi teatrikoolis minu õppejõud. See oli juba ligi 30 aastat tagasi. Ja siis Margo Mitt... Teda tunnen samuti hästi juba väga ammusest ajast, kuid alles nüüd sain meestega koos mängida,'' jagab näitleja toredat võimalust. Ka Kait Kalliga pole Anderson varem stseeni jaganud, kuid suurem üllatus oli näitleja jaoks see, et Kall on ise ka sarja stsenarist: ,,Ma ei teadnudki, et ta kirjutab. Esimene kord, kui stsenaariumit nägin, hakkasin kohe põnevusega lugema. See osutus väga naljakaks ja mul on minu arust väga hea osa, millega olen väga rahul. Ütlesin Kaidule ka seda.''

Sel kevadel tähistas Ago Anderson 50. juubelit. Oluline verstapost paneb tihti elu ümber hindama ja nii jagab ka staažikas näitleja tähtsaid tarkuseteri: ,,Elul on see mõte, mille sa elule annad. Vahel see mõte muutub, vahel on elul palju mõtteid. Kui ma ei muutuks või ei hindaks aegajalt oma elu ümber, oleksin ilmselt surnud.'' Kuigi talv toob Ago Andersonile ikka teatri ja näitlejatööd, on detsembris oodata veidi rohkem vabadust, et nautida mandariine, ahjukütmist ja vedeleda piparkoogilõhnalises toas.