Noormehel oli pärast gümnaasiumit suur unistus saada näitlejaks, mistõttu kandideeris ta neli-viis aastat järjest nii Tallinna lavakunstikooli kui ka Viljandi kultuuriakadeemiasse, kuid väljavalituks ei osutunud. Claus otsustaski, et tema ülikooli edasi ei lähe ning üritab elus teistmoodi läbi lüüa. „Lõpuks ei jäänudki muud üle kui ise harida ennast, suhteliselt noorest peast kolisin omapäi ja hakkasin tööl käima ning ennast leidma. Otsustasingi, et pean leidma muud viisid, kuidas näidelda,“ rääkis ta ning liitus Tartu üliõpilasteatriga.

„Mingi hetk tundsin, et võib-olla see teater pole ikka päris see, mida ma otsinud olen. Mõtlesin, et olen alati osanud nalja teha, ja kuidagi sõbra kaudu jõudsingi stand up'ini. Kuskil pool aastat võttis see kogumine aega, enne kui siis esimest korda lavale läksin.“

Loe rohkem Õhtulehest!

Eestit püstijalakomöödiaga naerutav Comedy Estonia teatas kurvast uudisest: Austraalias hukkus noor Eesti koomik.

„Aastat 2022 lõpetab meie perekond taas paraku kurvematel nootidel. Neljapäeval suri Austraalias tööõnnetuse tagajärjel meie komöödiapere liige Claus Mootse,“ teatas Comedy Estonia enda Instagrami kontol.

„Pole sõnu terves emakeeles, mis hõlmaksid meie hinges toimuvat. Noore ja elust pulbitseva inimese surm on alati niivõrd uskumatu, et aju keeldub infot seedimast. Kaotasime veel ühe sõbra.

Claus oli vahva poiss Värskast. Polnud vahet, kas kohtusid temaga Tallinnas või Tartus — maapoiss oli talle otsaette kirjutatud. Ta oli tõeliselt armas ja elust pulbitsev moosivaras, kes polnud kitsi jagama enda üle ääre ajavat rõõmu meie publikuga. Claus oli asjalik ja iseseisev, usaldusväärne ja truu sõber ning tõeline töömesilane. Mida rohkem toob inimene su ellu värvi, seda hallim on, kui teda enam pole,“ lisatakse postituses.