Tartu Rakendusliku Kolledži kutseõpetaja Maicel Püti sõnul on autoplekksepa eriala väga oluline, et meie teedel sõidaksid korras ja nõuetele vastavad masinad. „Kui arvestada juba Eesti ilmastikuolusid, siis ikka juhtub õnnetusi ja me peame selle tööga tegelema,“ lisab Pütt.

Tänase võistluse ülesanded on võetud elust enesest ning ei tohiks valmistada võistlejatele raskusi, kuid üllatusi tuleb kolmes võistlusvoorus siiski. Oma oskused ja teadmised panevad proovile kaheksa kuldsete kätega noormeest erinevatest kutsekoolidest. Peale kaamerate ja mikrofonide jälgib osavat tööd eriala tippekspertidest koosnev kohtunike kogu.

Külalisena teeb saates kaasa näitleja Juss Haasma, kelle huvi autode vastu sai alguse juba varases nooruses, kui tema isa tõi koju põnevaid mudelautosid. Haasma lisab, et ta pidanud elu jooksul olude sunnil mitmel korral autoplekksepa teenuseid kasutama.

Andekate noorte võistlussaade „Noor meister“ jõuab uuel hooajal Andrei Zevakini juhtimisel Kanal 2 ekraanile. Järgnevatel nädalatel saavad pärjatud vabariigi parimad noored autoplekksepad, graafilised disainerid, elektrikud, iluteenindajad, keevitajad ja hooldustöötajad, aga peale andekate noorte peavad sel korral teemakohaste väljakutsetega hakkama saama ka Eesti säravaimad tähed.