Lavalaudadele astub 11-kordne Grammy võitja, Ühendriikides sündinud ning hetkel Amsterdamis resideeruv trompetist Philip Lassiter koos bändiga, Saksamaa funk-sensatsioon Funky Times ning kohalik Siim Aimla Funk Band, mida saadavad lauljannad Eleryn Tiit ja Sofia Rubina. Muusikalt selekteerivad ja külalisi tantsutavad Funk Embassy DJ’d.

Trompetist Philip Lassiter on Texase funki, Alabama gospeli, New Orleans’i jazzi ja Nashville’i souli juurtega auhinnatud arranžeerija ning endine Prince and the New Power Generation sektsiooni juht. Ta on koos musitseerinud lugematute maailmatasemel artistidega, mõned teiste seast Prince, Roberta Flack, Jill Scott, Anderson. Paak, Queen Latifah, Lee Ann Womack ning Big & Rich.

Kollektiiv Funky Times on Saksamaa internetisensatsioon, kes on koostööd teinud näiteks Dirty Loops liikme Hendrik Linderiga. Samuti on nad esinenud Hollandi menuüritusel Candy´s Choice, kuhu on oodatud tuntud saksofonisti Candy Dulferi lemmikud artistid kogu maailmast.

Festivalil astub üles ka siinne funk-ansambel Siim Aimla Funk Band, kelle loomingut on mõjutanud muusikud nagu John Scofield, Jaco Pastorius ja Bob Mintzer. Samuti ammutab bänd inspiratsiooni kunstist, kirjandusest ning elust laiemalt. Kollektiivi toetavad vokalistid Eleryn Tiit ja Sofia Rubina.

„Aastaid Eestis musitseerinud Soome juurtega trummari ja ettevõtja Petteri Hasaga koos tuli idee teha kahepäevane üritus, mis toob Eestisse ja Soome funki maailma tõusvad tähed ning juba tuntud muusikud,“ tutvustas värsket festivali korraldaja Sten Valdmaa. „Lisaks kaasame igal aastal kohalikke bände Eestist ja Soomest. Samuti on plaan organiseerida vestlusi, mis avaksid muusikamaailma telgitaguseid,“ avas Valdmaa edasisi korralduslikke plaane.

FinEst Funk toimumiskohaks on KÄRBES Kitchen & Bar - Telliskivi Loomelinnakus asuv omanäoline söögi ja kultuuri nautimise koht. Üritus algab kell 21:00. Täpsem ajakava tulekul.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid