Põrgukoerad 5MIINUST ning taevased inglid Puuluup loovad kontsertõhtu, mis ühendab taeva ja põrgu. Kuulda saab nii taevalikus võtmes 5MIINUST kui ka põrgumasinast tulevat Puuluupi. Kuigi kontsertkava püsib veel pingsalt saladuskatte all, vihjavad muusikud, et eriti põneva töötluse on saanud 5MIINUSE hitt „?mis sa tegid“ ning imeliselt sobivad kokku ka „Paaristõuked“ ja „Roosad Suusad“. „Nii imeline asi, et lausa vägev!“ lubab Estoni Kohver.

5MIINUST on andnud mitmeid suurkontserte, kuid ükski neist pole nõudnud veel nii põhjalikku ettevalmistust ja proove on tehtud rekordiliselt palju. „Proovid on läinud eriti hästi ning need on näidanud, et see show saab olema eepiline. Ületasime igasugused ootused enda jaoks ning see saab olema vägev kontsert kõigile külalistele – nii muusikaliselt kui ka lavashow mõttes,“ lausub Kohver.

„Me kõik väga ootame seda kontserti,“ lisab Päevakoer. „See kokkumäng on olnud üsna raske, aga see-eest väga lõbus. Kui alguses tundus, et need on kaks täiesti erinevat maailma, siis tegelikult saime proove tehes aru, et meie bände saab ülihästi põimida ja kokku sulatada. Ideed on meil ulmelised nagu ikka ja tuleb väga lahe asi!“

Puuluup on Ramo Teder ja Marko Veisson. Hiiu kandleid elektroonikaga ristav tandem kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, underground’i ja popiga. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.


5MIINUST on Estoni Kohver, Päevakoer, Põhja-Korea, Lancelot ja Venelane ehk mullu Aasta Artist tiitli pälvinud poistebänd. Lääne-Viru mändide all alguse saanud punt on kiiresti saanud üle-eestiliseks sensatsiooniks, kelle repertuaar ulatub tummistest räpiträkkidest „Erootika Pood“ ja „Trenažöör“ roki sugemetega albumini „kõik on süüdi“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid