Eesti suurim šampanja- ja vahuveinifestival SAAREMAA MULLIFESTIVAL 2023 toimub juba neljandat korda ja on saanud vahuveinisõprade seas aasta üheks olulisemaks sündmuseks. Toimumisajaks on 14.-16. aprill Kuressaares. „SAAREMAA MULLIFESTIVALI võib pidada nii oma külaliste kui ka esindatud maaletoojate arvult nii Baltikumi kui ka tegelikult kogu Põhjamaade suurimaks taoliseks festivaliks“, selgitas Pastak. Festival toob kokku üle 500 vahuveinisõbra, kes armastavad seda jumalikku jooki ning soovivad omandada värskeid teadmisi vahuveini- ja šampanjamaailmast.

Mullifestivali AVAMULL valatakse pokaalidesse reedel, 14. aprillil White Guide pärjatud, kaluriküla tipprestoranis Särg ning mulli vürtsitab humoorikas Jaan Alliku veiniteemaline mälumäng! DJ Paap Uspenski rütmide saatel kestab pidu varaste hommikutundideni!

Festivali suursündmus MULLIMESS toob laupäeval, 15. aprillil kokku 17 maaletoojat, kelle hulgas on nii meile tuntud suuremad tegijad kui ka väikeste veinimõisade maaletoojad.
Samal ajal messiga toimub ka rekordarv 11 mullile pühendatud koolitust - šampanjad, cremante`d, cava`d, Itaalia pärlid Trento DOC ja Franciacorta, Saksa ja Austria sektid, Inglise mullid, Lõuna-Aafrika Cap Classique`d. Ei puudu koolitustelt ka kihiseva veini parimad kaaslased austrid, kaaviar ja kalamari.

Mullifestivali koolitusi viivad läbi meile kõigile tuntud sommeljeed veinimaailmast – Urvo Ugandi, Indrek Poolak, Kristel Nõmmik, Kristjan Markii, Urmas Linnamägi, Kristel Voltenberg, Andres Erm, Karl-Erik Laanet. Lisaks austrikuningas Mikk Metstak! Kõik oma ala tipud! Kuna Festivali mõni koolitus on juba mulliarmastajaid täis, siis kiika koheselt Mullifestivali koolituste kava ja pane oma põnev mulliprogramm paika!

Mullimessi laupäeva lõpetab VJ Andrus Kuzmini video-retrodisko Kuressaare kuumimas NABA baaris!

Mõnikord vajavad ka pühapäevad mulli ja mulinat. Pühapäeval, 16.aprillil pakubki Kuressaare õdusaim restoran Castello lisaks mullile sinna juurde imemaitsva brunchi. Sommeljee Kristel Nõmmiku vestlustega kihisevast saab see kindlasti olema üks kõige ideaalsem pühapäeva hommikupoolik üldse.

Piletid saadaval SIIN.

Saaremaa Mullifestivali korraldajad ja veinikoolitaja Indrek Poolak Piletitasku Podcastis