„See on lugu piirideta perekonnast, võõraste usaldamisest, sisetunde järgimisest ja väikesest abist, millest kasvas midagi palju enamat,“ kirjutab Henessi Schmidt näituse esimestes ridades.


Näitus avab, kuidas sattus Eesti näitleja Uganda kogukonnaga koos töötama, kuidas rajati Ugandasse puhta joogiveega puurkaev ning millised on laste võimalused koolihariduse saamisel. Näitus räägib loo kohalikest suure südamega noormeestest, kellega Henessi on juba üle pooleteise aasta koos abivajajate elu-olu loodussõbralikult edendanud ning ühe lausa oma vennaks nimetanud.

Näitus on sissejuhatus 15. aprillil Fotografiskas toimuvale suurele heategevuslikule maailmapeole One World. Festivali päeval toimub kõigile huvilistele sisutihe Roheseminar, õhtu eel Aafrika muinasjuttudega Aafrika õhtusöök ning õhtul suur ja rõõmus maailmamuusika pidu, kus astuvad üles näiteks Genka, Ghana eeslauljaga bänd GJ & The Evocations, NOËP, Sander Mölder, Heidy Purga ja ka Henessi Schmidt ise.

Henessi lendab Ugandasse paar päeva pärast sündmust, et kogu teenitud tulu eest ehitada valmis lastekodu, luua kogukonda juurde töökohti ning viia läbi mitmeid loodussõbralikke töötubasid.

Näituse fotod on pildistanud Taavi Muide ja Sander Rebane. Näitus jääb Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis ööpäevaringselt avatuks kuni 18. aprillini 2023.