„Eesti otsib superstaari“ jõudis mäletatavasti TV3 vaatajateni 2007. aastal ning suursaatest on tuule tiibadesse saanud juba kaheksa hooaja jagu uusi andekaid lauljaid. Saate on rahvahääletuse tulemusel võitnud Birgit Sarrap, Jana Kask, Ott Lepland, Liis Lemsalu, Rasmus Rändvee, Jüri Pootsmann, Uudo Sepp ja Alika Milova.

Birgit Sarrap (Õigemeel)

Toona veel Õigemeele perekonnaime kandnud Birgit (34) on teatavasti Eesti esimene superstaar. Juba varem tihedalt muusikaga tegelenud Birgit osales 2007. aastal TV3 saatesarja „Eesti otsib superstaari“ Tartu eelvoorus, lauldes siis laulu „His Eye is on the Sparrow“. Pärnu kontserdimajas toona toimunud superfinaalis Luisa Rõivasega (Värk) konkureerides esitas Birgit kolm lugu. Sellele järgnenud telefonihääletusel anti ligi 88 000 häält, millest 56,2% kuulusid Birgitile. Võiduga kaasnes rahaline auhind summas 100 000 Eesti krooni ja poole miljoni kroonine plaadileping.

Sellest ajast alates on Birgiti elu muidugi muutunud. 2013. aasta oktoobris sündis tema ja toonase elukaaslase muusikaärimees Indrek Sarrapi perre poeg Simeon, 2015. aastal abiellus Birgit Indrekuga Taimaal ja aasta hiljem sündis nende perre tütar Helin.

Birgit on praeguseks andnud välja vähemalt viis stuudioalbumit ja üle 25 singli, olnud kohtunikuks, saatejuhiks ja külaliseks paljudes saadetes ning tegutseb ka lisaks soololauljana bändi Swingers liikmena. Viimati oli Birgit rambivalguses mullu sügisel, kui ta osales heategevuslikus meelelahutussaates „Tantsud tähtedega“. Tema treeneriks oli Marko Kiigajaan, tantsupaar langes välja neljandas saates.

Birgit Sarrap 2007. ja 2022. aastal.

Jana Kask

Jana Kask (31) laulis 2008. aastal Tartu eelvoorus Marija Šerifovići Eurovisioni võidulaulu „Molitva“. Ainukesena kolmest kohtunikust ütles jah-sõna Mihkel Raud, mistõttu lahkus Jana ilma „kollase kaardita“. Raud otsustas Kase aga tagasi kutsuda ja teisel katsel õnnestus Janal jah-sõna saada ka Heidy Purga ja Rein Rannapi käest. Linnahallis toimunud superfinaalis läks Jana vastamisi laulja Arno Suislepaga. Sellele järgnenud telefonihääletusel laekus ligi 70 000 häält, millest 52,9% kuulusid Janale. Võiduga kaasnes 100 000 Eesti krooni ja poole miljoni kroonine plaadileping.

Pärast staarisaadet alustas Jana koostööd Alar Kotkase tiimiga, et valmis saada võiduga kaasnenud debüütalbum. Paraku takerdus see erinevate probleemide taha ja album ei olnud ilmunud ka veel 2009. aasta augustis, mil „Eesti otsib superstaari“ kolmanda hooaja eelvoorud olid juba alanud. Olles pettunud koostöös Alar Kotkase tiimiga, alustas Jana koostööd Ivar Mustaga. Jana esitles oma debüütalbumit „Face in the Mirror“ 11. detsembril 2009 Solarise keskuses. Jana osales ka 2011. aastal Eesti Laulul, kus esitas pala „Don’t Want Anything“, mis pälvis neljanda koha.

2019. aastal teatas Jana, et kolis Soome. Seal kohtus ta mänedžer Marco Tikkaneniga, kellega alustas kohe ka koostööd. 2020. aastal tegi Jana aga oma elus tõelise kannapöörde ja asutas hoopis erootikapoe Victa di Amare. „Kahe viimase aasta jooksul olen seda jälginud, pidades blogi ja tehes koostööd Euroopa parimate brändidega. Seetõttu olen ka kursis erootika kuumimate trendidega,“ rääkis Jana toona.

Sotsiaalmeediasse piiludes selgub, et praegu resideerub lauljatar Maltal ja on asutanud ka kinnisvarafirma Idris Properties.

Jana Kask 2008. aastal ja 2020. aastal.

Ott Lepland

2009. aastal pääses toona Tallinna eelvoorust edasi keegi Ott Lepland (35), kes oli ka kõige esimesel hooajal proovinud, aga eelvoorust edasi ei saanud. Finaali pääsesid tol aastal sellised nüüdseks end tuntuks laulnud nimed nagu Marten Kuningas, Getter Jaani ja Jaanus Saago. Finaalis pistis Ott rinda Birgit Varjuniga.

Finaalis esitasid mõlemad finalistid kolm laulu. Oti suust kõlasid Robbie Williamsi „I Will Talk and Hollywood Will Listen“, armastatud jõululaul „A Little Drummer Boy“ ning ühislugu Birgitiga „Simply the best“. „Eesti otsib superstaari“ toonasele superfinaali hääletusele elas kaasa 363 000 vaatajat, mis on tänaseni superstaarisaate suurim vaatajanumber. Superfinaali hääletuses osales ligi 100 000 inimest, kellest 63% lemmik oli Ott ja 37% andis hääle Birgit Varjunile. Ott võitis 100 000 krooni ja plaadilepingu Crunch Industryga.

Staarisaate-järgselt andis Ott välja mitu stuudioalbumit, kuni tema järgmine suurem tähetund saabus aastal 2012. Toona võitis ta enda looga „Kuula“ Eesti Laulu konkursi ja läks Eestit esindama Bakuus toimuvale Eurovisionile. Oti laul „Kuula“ kõlas 2012. aasta Eurovisioni lauluvõistluse teises poolfinaalis neljateistkümnendana. Žürii ja televaatajate häälte tulemusena pääses Eesti 26. mail toimunud finaalkontserdile, kus Ott astus üles üheteistkümnendana. Finaalis saavutas ta kõrge 6. koha 120 punktiga.

Ott on astunud üles ka sellistes hittsaadetes nagu „Su nägu kõlab tuttavalt“ ja „Laula mu laulu“. Praegu tegeleb Ott mitmesuguste projektidega ja esineb ka sooloartistina. Ta käis hiljuti külas ka Kroonika saates „Kas tunned mind?“, vaata seda siit!

Ott Lepland staarisaates ja nüüd.

Liis Lemsalu

Saate neljanda hooaja võitis imeilus, toona vaid 18-aastane Liis Lemsalu (30), kes pistis superfinaalis rinda laulja Artjom Savitskiga. Peagi pärast saate lõppu, 15. juunil 2011 ilmus Liisil Artjom Savitskiga koos ka singel, mis kandis pealkirja „Kõnnime seda teed“. Sama aasta sügisel ilmus Liisi esimene singel debüütalbumilt, mis anti välja sama aasta novembris.

2014. aastal pääsesid Liis Lemsalu ja Egert Milder looga „Hold On“ Eesti Laulu poolfinaali. Loomulikult on Liis andnud pärast seda üüratult palju kontserte ja teda on nähtud tuhandetes saadetes.

Enda eraelust vähe kõnelev Liis arvatakse elavat koos ärimees Karl-Erik Koduga. Paari nähti esimest korda 2017. aasta märtsis, kui nad nautisid mereäärses kalarestoranis teineteise seltskonda. Hiljem oli mees ka lauljatari albumi „+1“ plaadiesitlusel ja Liisi Instagrami loosse ilmus esimene ühine foto, mis ei jäänud ilmselt tähelepanelikumatel fännidel märkamata.

„Ei, mul on täitsa olemas inimene ja tegelikult on olnud juba pikemat aega. Aga jah, olen selline, nagu ma olen, väga palju ei räägi. Võib-olla millalgi räägin, aga minu jaoks on hästi tähtis, et mind võetakse kui artisti, loomeinimest ja kirjutajat,“ selgitas Liis hiljuti Retro FMi saates oma otsust eraelu endale hoida. Ta tahab, et temast mõeldakse kui muusikust.

Liis Lemsalu 2011 staarisaates ja 2022. aastal esinemas.

Rasmus Rändvee

Samuti viimastel aastatel avalikkuse eest pigem varjus olnud Rasmus Rändvee (27) oli kõigest 17-aastane, kui ta saatesarjast „Eesti otsib superstaari“ osa võttis. Ta õppis siis Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 10. klassis ja oli ansambli Facelift Deer solist.

Rändvee pääses finaalidesse kohtunike valikul kolmandast stuudiovoorust ja laulis lohutusvoorus Kings of Leoni lugu „Use Somebody“. 2012. aasta 23. detsembril Nokia kontserdimajas kuulutati võitjaks Rasmus, kes sai auhinnaks superstaaritiitli, plaadilepingu Universal Musicuga ja 10 000 eurot. Ta võitis praeguseks tuntud laulja Elina Borni ees 59% häältega. Muide, sama aasta nn lennust on sirgunud ka laulja ja saatejuht Karl-Erik Taukar.

Hiljem on Rasmus mitmel korral kaasa löönud Eesti Laulu karussellil. 2013. aasta Eesti Laulul osales ta Facelift Deeri koosseisus looga „Dance“, mis jäi finaalis seitsmendale kohale. 2017. aastal osales Rasmus Eesti Laulul oma esimese soolosingliga „This Love“, mille kaasautorid olid Bert Prinkenfeld, Stewart James Brock ja Ewert Sundja. Lugu pälvis sooja vastuvõtu ja pääses finaali, saavutades lõpuks kolmanda koha. 2020. aastal sai Rasmus Rändvee ja Karl-Ander Reismanni lugu „Young“ Eesti Laulul 12. koha.

Viimastel aastatel on Rasmus andnud sooloartistina välja singleid, löönud kaasa projektides ja täiendanud end ülikoolis rahandusteadmistega.

Rasmus Rändvee staarisaates


Jüri Pootsmann

Kuigi Jüri Pootsmanni (28) nimi ilmselt tutvustamist ei vaja, siis 2015. aasta kevadel staarisaates osaledes oli ta paljudele lihtsalt üks Raikküla noormees. Toonase staarisaate finaalis võistles Jüri lauljanna Gertu Pabboga, tulles duellist välja võitjana. Sealt edasi läks Jüri karjäär otse ülesmäge.

Sama aasta sügisel ilmus Jüril juba esimene omanimeline EP koostöös Vaiko Epliku, Sten Šeripovi ja Kim W-ga. Ta sai kõigest paar kuud hiljem Eesti muusikaauhindade galal aasta meesartisti auhinna, olles nomineeritud viies kategoorias (aasta popalbum, aasta meesartist, aasta debüütalbum, aasta parim laul, aasta album).

Järgmise aasta märtsis ehk ainult aasta pärast staarisaate võitu võitis ta konkursi „Eesti laul 2016“ lauluga „Play“, mille autorid on Stig Rästa, Fred Krieger ja Vallo Kikas. Stockholmis toimunud Eurovisioni lauluvõistlusel sai ta esimeses poolfinaalis viimase, 18. koha ega pääsenud finaali. Jüri pääses 2020. aasta novembris uuesti Eesti Laulu finalistide hulka ja sai finaalis kõrge 3. koha.

Viimastel aastatel on Jüri andnud välja uut muusikat, teinud aastaid raadiotööd, juhtinud saateid ja osalenud paljudes projektides.

Jüri Pootsmann 2015. ja 2022. aastal.

Uudo Sepp

Saatesarja 7. hooaja võitis 2018. aasta suve hakul Saaremaa noormees Uudo Sepp (26). Juba esimestest saadetest peale rahva südame võitnud lembelaulik Uudo pidi finaalis pidama duelli vägeva hääletämbriga lauljatari Sissi Nylia Benitaga. Kahtlustest hoolimata võitis aga rahva hääl ja seitsmendaks superstaariks kroonitigi Uudo.

Uudo sai auhinnaks artistilepingu Universal Musicuga ja Spotify avaldas tema debüütsingli ja tegi sellele reklaamikampaania. Lisaks sai värske superstaar lennata Nordicaga terve aasta jooksul tasuta. Samal aastal ilmus ka tema album „Sinule“. 2020. aastal osales Uudo Eesti Laulu konkursil, kus pääses enda ja Andrei Zevakini looga „I'm sorry. I messed up“ finaali.

Hiljem on Uudo nagu paljud teised staarihakatised tegelenud soolomuusikaga ja osalenud nii tele- kui ka muusikaprojektides.

Hoolimata Uudo noorest east on avalikkus saanud teada tema tormisest armuelust. Ta väisas mitut seltskonnaüritust eri daamidega, kuniks lõpuks kirjutas 2021. aastal Kroonika, et Uudol on lähedasem suhe oma Tallinna ülikooli kursuseõe Kendra Katrina Könneliga. Noorte õnn ei kestnud aga kaua ja juba samal aastal kinnitas Uudo Kroonikale, et kooselu suunamudija Kendraga on ootamatult läbi saanud. Kahe noore suhtedraama tegi segasemaks fakt, et neiu jagas Instagramis kirja, kus ta süüdistas Uudot lähisuhtevägivallas, kuid ajakirjanikuga rääkides võttis ta oma sõnad tagasi ja ütles, et nende suhtega on kõik hästi.

Uudo Sepp 2018. ja 2023. aastal

Alika Milova

Valitsev staaritšempion Alika Milova (20) in ilmselt televaatajatel kõige värskemalt meeles. Saatesarja 8. hooaja finaal oli ju eetris 2021. aasta detsembris ning siis astusid finaalis võistlustulle Alika ja Wanda-Helene Ollep. Superfinaalis toimunud vaatajahääletuse tulemusena kuulusid Eesti kaheksanda superstaari tiitel, artistileping Universal Musicuga ning TV3 ja SEB välja pandud 10 000 eurot Alikale.

See oli ja tegelikult on Alika jaoks alles algus. Juba väikesest neiust peale laulmisega tegelenud Alika võttis osa ka tänavusest Eesti Laulust ja võitis selle Eesti suurima laulukonkursi kõigest umbes aasta pärast superstaarisaate võitu. Alla kuu aja pärast siirdubki Alika Liverpooli, et seal toimuval Eurovisionil Eesti eest endast maksimum anda.

Enne staarisaate finaali andis Alika loomulikult Kroonikale pika intervjuu, kus rääkis muu hulgas enda suhetest. Aastaid tagasi elas Narvast pärit Alika läbi oma elu seni raskeima perioodi – oli suhtes, mida nimetab toksiliseks. „See suhe võttis minult kogu energia ära. Ma pole kunagi isegi nutnud selle inimese kaotuse pärast, sest olin tema peale nii vihane ja olen ikka veel vihane. Ta pole kunagi minult vabandust palunud kõige selle eest, mis ta mulle teinud on,“ rääkis Alika toona.

Siiski on Alika nüüd toredas ja armastavas suhtes muusikaga tegeleva kaaslasega. Paar on praegu kokku leppinud, et avalikult nad enda suhtest ei räägi, kuid siiski viitas Alika hiljuti meediale: „Ta on eestlane ja loominguline inimene, tegeleb muusikaga ja toetab mind elu igas aspektis.“ Ta lisas: „Tänu oma poiss-sõbrale olen eesti keele sisse kasvanud. Ta õpetab mind palju, nii et saan iga päevaga targemaks.“

Lauljanna Alika Milova pärast staarisaate finaali võitu

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid