Apteeker Melchiori romaanisarja autor Indrek Hargla lausus: „Apteeker Melchior on jõudnud kolmandasse filmi ja suuresti on see võimalikuks saanud tänu neile, kes tema seiklustele kaasa on elanud, lugenud raamatuid ja käinud kinos. Suur tänu kõigile selle eest – koos oleme me loomas Tallinna linnale uut müüti.“

Hargla lubas, et Melchior jahib mõrtsukaid kindlasti ka edasi, nii raamatutes ja loodetavasti ka filmis. „Seniks aga tervitab ja tänab koos minuga kõiki oma sõpru,“ ütles ta.

„Apteeker Melchior. Timuka tütar“ jõudis kinodesse üle Eesti reedel, 14. aprillil. Avanädalavahetuse vaatajanumber sisaldab ka eellinastusseansse, mis toimusid valitud kinodes.

„Apteeker Melchior. Timuka tütar“ sünopsis:

Melchiori naine Keterlyn satub jõhkra kallaletungi tunnistajaks. Tundmatu noormehe elu õnnestub päästa, kuid mälu kaotanud ohver ei tea, kes ta on ja kuidas enda jaoks võõrasse Tallinnasse sattus.

Sündmuskohalt leitud sõrmus juhatab Melchiori öise vennaskonna jälile, küsimusi tekitab ka laadapäeval esinenud veiderdajate trupp. Hirmuäratavad märgid vihjavad, et ohus pole üksnes tapmiskatsest toibuv tundmatu, vaid ka teda ravivad Melchior ja Keterlyn.

"Apteeker Melchior. Timuka tütar"

Samal ajal saabub linna paavsti saadik, keda teatakse halastamatu nõiakütina...

Apteeker Melchiori filmid tõid eelmisel aastal Eesti kinodesse rohkem vaatajaid kui ükski teine film: esimest osa käis kinos vaatamas ligi 130 000 ja teist osa üle 86 000 inimese. Lisaks Eestile linastus Apteeker Melchior eelmisel aastal 10 riigis ning tänavu lisandub mitmeid uusi riike, näiteks Kanada, Hispaania, Türgi ja Tšehhi, kus näidatakse filme juba aprillis ja mais.

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid triloogia kolmanda filmi stsenaariumis raamatust „Apteeker Melchior ja Timuka tütar“ tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Filmi režissöör on Elmo Nüganen (Nimed marmortahvlil, 1944), produtsentideks on Taska Film (O2, Fred Jüssi. Olemise ilu, Talve, Klassikokkutulek, Nimed Marmortahvlil, 1944), Nafta Films (O2, Supilinna salaselts), Apollo Film Productions (Talve, Vanamehe film, Soo, Kuulsuse narrid) ja HansaFilm (Tõde ja õigus). Apteeker Melchiori filmid valmisid Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks olid Maze Productions Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, eriefektide juht Jan Viljus.

Peaosades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Karl Robert Saaremäe, Ott Raidmets, Hele Kõrve, Andres Mähar, Jan Uuspõld.

Toetajad: Viru Filmifond, Saarte Fond, Tartu Filmifond, National Film Centre of Latvia, Riga Film Fund, Lithuanian Tax Incentive, Creative Europe MEDIA, Kanal2 ja Postimees.