„Scorpions on minu lapsepõlve bänd,“ ütleb Alika. „Kuna mu isa on suur rokkmuusika fänn, siis Scorpions oli üks lemmikutest, mida kuulasime CD plaatidelt autos ja mujal. Mul on väga suur au olla osa sellest unustamatust kogemusest,“ lisas laulja.

Võimsate hard rock hittide ja klassikaks saanud rokkballaadide suurmeister on muusikalaval tegutsenud juba ligi 60 aastat ning on ajastu üks suurimaid sümboleid. Oma teel on ansambel jätnud tugeva jälje heavy metali, hard rocki, glam metali ja soft rocki stiilidesse. The Scorpions on nii muusika kui stiiliga olnud inspiratsiooniks paljudele tänapäeva rokkstaaridele.

Suurhittide pikk nimekiri, suurejoonelised maailmatuurid ja aastakümneid väldanud edukas stuudiotöö on The Scorpionsist teinud generatsioone ühendava bändi, kes järjest rohkem kõnetab just nooremaid muusikafänne.

The Scorpions on alates 1972. aasta Lonesome Crow esikalbumist kuni selleaastase Rock Believerini loonud 19 albumit, mis on müünud ligi 120 miljonit koopiat, olles müügitulult üks enimteeniv rokkartist.

Bändi suurim kommertshitt Wind of Change 1990. aasta plaadilt Crazy World on üle 14 miljoni singli müügitulemusega maailma üks enimmüüdud laule. Koos Still Loving You, Send Me An Angel'i ja Rock You Like a Hurricane'iga on need muusikamaailma üldtunnustatud hümnid ja ajastu tippnäited.

The Scorpions loodi Saksamaal 1965. aastal kitarrist Rudolf Schenkeri poolt. Mõne aasta pärast ühines bändiga Klaus Meine, kes andis oma kordumatu häälega just selle vajaliku vokaali, mis nii äratuntavalt bändi lauludes kõlab.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid