Danilko skandeeritu on sotsiaalmeedias saanud vastakaid reaktsioone. Vene Delfi kirjutab, et kui osade kommenteerijate arvates on inimese surma soovimine liiast, siis need, kes on läbielanud sõjakoledusi, toetavad artisti öeldut.

Tallinna kontserdil kõlas ka Verka Serdutška kuulus võistluslaul „Dancing Lasha Tumbai“, mis 2007. aastal saavutas Eurovisionil lausa teise koha. Juba aastaid on spekuleeritud, millised on selle laulu täpsed sõnad – kas Danilko tõesti laulab „lasha tumbai“, mis tähendab mongoolia keeles vahukoort, või ütleb ikkagi „Russia, goodbye!“ ehk jätab Venemaaga hüvasti. Ühes kontserdil filmitud videost on selgelt kuulda, et Serdutška laulab sõnu „Russia, goodbye!“.

Veebilehel Mticket, kus Verka Serdutška Tallinna kontserdile pileteid müüdi, lubati publikule samuti, et kuulus lugu tuleb kontserdil esitusele. „Esimest korda kuuleb publik uut versiooni kuulsast Eurovisioni laulust, mis alates 24. veebruarist 2022 kõlab nagu „Dancing Russia Goodbye“,“ lubatakse müügikeskkonnas. Antud tekst on olemas vaid inglisekeelsel veebilehel, venekeelsel ja ukrainakeelsel lehel seda välja ei tooda.

Vene Delfi kirjutab ka, et äsja lõppenud Eurovisioni lauluvõistluse finaalis, kus Verka Serdutška üles astus, ei lubatud tal laulusõnades Venemaaga hüvasti jätta ja tal paluti korrata 2007. aasta Eurovisioni loo sõnu. Eestis esinedes tegi Ukraina artist veel ühe kommentaari Venemaa suunal ja saatis seda palaga „Геть з України, москаль некрасівий“ (kao Ukrainast välja, inetu moskvalane - toim).

Ukraina artist kommenteeris oma Tallinna kontserdil Eurovisionil esinemist veel. „Meie vahel öeldes, ma väga tahtsin laulda selles loos „Russia goodbye“. Mul ei lubatud öelda, mida ma tahan. Aga oma soolokontserdil laulan seda, mida tahan,“ lausus Verka Serdutška kontserdil.

19. mail Tallinnas esinenud Ukraina staar pidi algselt andma kontserdi tänavu märtsis, kuid jäi siis haigeks.

Verka esines Eestis esimest korda 2009. aastal. Toona Tallinnas esitas Serdutška nii uusi lugusid kui ka vanu hitte. Samuti kõlas ka tema skandaalne lugu „Do-re-mi“, mille esitamine tal toona Gruusias keelati, sest seal oldi arvamusel, et laulu sõnad pole poliitiliselt korrektsed.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid