Väljaanded The Daily Mail ja The Express kirjutavad, et Birkin leiti surnuna enda Pariisi kodust ning tema surnukeha avastas sinna hommikul saabunud hooldusõde.

Inglise-Prantsuse päritolu staar magas sealjuures esimest korda kahe aasta jooksul öösel üksi ja paraku oli see just öö, kui ta meie seast lahkus.

Uute avalikustatud detailide kohaselt plaanis Birkin naasta pärast terviseprobleemidega pikalt maadlemist tavaellu ja olla jälle iseseisev enda igapäevategemistes.

Enne surma oligi Birkin soovinud möödunud laupäeva, 15. juuli õhtut ja ööd üksi veeta ega soovinud, et hooldusõde seal oleks.

Tema surma kohta tegi nüüd 19. juulil avalduse Birkini mänedžer Olivier Gluzman. Selles teates seisis ka, et Birkin maadles 16 aastat raske haigusega ning pärast 2021. aasta insulti olid „imelised õed ja tema pere naise kõrval päeval ja ööl“.

„Mõned päevad suutis ta jälle ise käia. Esimene öö ilma abita osutus paraku tema viimaseks ööks. Ta otsustas veeta oma viimase öö üksi,“ seisis teates.

Birkin oli samuti lootnud naasta peagi lavalaudadele ning ootas enda tulevast kontserti Pariisis.

Ametliku info kohaselt suri Birkin loomulikku surma.

Näitlejannal diagnoositi juba 1998. aastal leukeemia, kuid kuna naise sõnul ei tekitanud haigus toona temas valusid, siis andis ta kontserte edasi. Lõpuks pidi ta lavalt siiski haiguse tõttu taanduma.

Jane Birkin sündis 14. detsembril 1946 Londonis. Tema isa David Birkin oli kuningliku mereväe kaptenmajor, ema Judy Campbell oli tuntud Briti näitleja ja laulja.