Kohapeal oli tunda, et rahvast liikus neljapäeva ehk 1. päevaga võrreldes rohkem ning tuju on kõigil hea. Tants ja trall käib folgialal ilmselt öötundideni.

27. – 30. juulini toimuva Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis on üheksal laval üle 70 kontserdi. Lisaks pääsmetega passialas toimuvale põhiprogrammile on festivalil ümmarguse tähtpäeva puhul publikule kingituseks tasuta sissepääs pärimeetri alale ning ligi 70 tasuta kontserti kahel passialast linna poole jääval laval.

Vabaduse platsilt algav pärimeetri ala külgneb lauluväljakul, Pärimusmuusika Aida juures ning lossimägedes paikneva passialaga. Pärimeeter on vaba sissepääsuga, kuid turvakontrolliga ning seal asuvad toiduala, laste- ja käsitööala ning Roheline lava.

Roheline lava asub traditsioonilises kohas Jaani kiriku ja Tasuja puiestee vahelisel murul ning pakub sel aastal kuulamiseks üle viiekümne etteaste.

30. pärimusmuusika festivali puhul otsustati ühendada kaks ideed - nostalgiakummardus festivali algaastatele ning luua intiimne püüne ehedatele külapillimeestele. „Kuna Õlleõueski saab ehedat pillimängu kuulata tasuta, rõõmustab seegi lisandus loodetavasti kõiki neid, kes eelistavad festivali nautida piletit lunastamata,“ rääkis festivali pealik Ando Kiviberg.

XXX Viljandi pärimusmuusika festivali ajal Lossi tänav 6 hoovis asuv Õlleõu on avatud kõigil neljal päeval kella 13-st kuni 23-ni ning autentsed külapillimehed annavad igal päeval neli kontserti, millest saab osa kella 16-st 20-ni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid