Kuna Avandi läheb koos hea kamraadi Jaan Pehkiga augusti keskpaigas väiksele Eesti tuurile projektiga „Laule ja muinasjutte“, siis rääkisid nad Maalehele antud intervjuus ka elust laiemalt. Nii tulid muidugi jutuks ka keerulisemad hetked elus ja kuidas nö mustadest aukudest välja saada.

Jaan, sa ei ole kunagi väga pessimistlik olnud, oskad sa üldse muretseda?

Jaan Pehk.: Üks asi on see, mis välja paistab; teine, mis sisemuses toimub. Ma püüan ka maailma asjadega kursis olla ja mulle ka kõik ei meeldi, mis toimub. Aeg-ajalt on mõistlik ennast säästa mingitest asjadest – kui oled harjunud kõike endast läbi laskma, siis ajaga on tekkinud mingid …

Märt Avandi.: … kaitsemehhanismid …

J. P.: … pehme põrgatusega läheb tagasi, kui on tulemas midagi sellist, mida ei taha enda sisse lasta.

Kui igasugustest kunstlikest paradiisidest loobuda, siis millega saab ennast vaimselt korda, rajale?

M. A.: Mul on kõige trafaretsem vastus: ma teen trenni! See on mind ikka väga palju püsti hoidnud. Paremat retsepti ega relva mul ei ole. Juua võib ju ka, aga see ei ole kuidagi jätkusuutlik.

J. P.: Olen nõus. Ma ei tee küll selles mõttes trenni nagu Märt, aga kui hakkab meeleolus miski madalamaks kiskuma, siis üks poolteise-kahetunnine jalutuskäik on teretulnud ja toob su tagasi enda juurde.

Armastatud näitleja Märt Avandi rääkis aasta alguses saates „Pealtnägija“ avalikult uimastipahest, et distsiplineerida ennast, aga anda ka jõuline signaal ühiskonda narkoprobleemi ulatusest.

„Te olete näinud mind laksu all saadet juhtimas, etendust mängimas ja kontserte andmas. Kogu oma töö ja olekute kontekstis on neid ikkagi vähe olnud, aga neid on olnud küll nende aastate jooksul. See sooritus on muuseas väga kehv. Kui ma olen laval kokaiini laksu all olnud, ükskõik mis kontekstis, on see olnud alati kõige kehvem versioon. See on puhas enesetapp, sest emotsioonide väljendamisest on asi väga kaugel. See on kramplik ja robotlik. Parimal juhul arvab publik, et Märdil on täna halb päev,“ tunnistas Avandi.

Märt Avandi (41) on ka varem rääkinud samuti oma elu raskematest perioodidest. Paar aastat tagasi rääkis näitleja, et põdes 20 aastat tagasi depressiooni, mis muutis isegi tavapärased tegevused tema jaoks mõnes mõttes võimatuks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid