Eelpool nimetatud sarjades halastamatut, kuid raske tervisehädaga maadlevat Mehhiko maffiabossi kehastanud Margolis suri neljapäeval, 3. augustil New Yorgis asuvas haiglas peale lühikest haigust, teatas Hollywood Reporteri vahendusel tema poeg Morgan Margolis.

Margolise meeldejäävamate rollide hulka jäävad ka legendaarses „Arminäo“ filmis kehastatud Boliivia timukas, Jim Carrey menukis „Ace Ventura: loomade detektiiv“ mängitud kuri korteriomanik ning aastatel 1998-2003 eetris olnud HBO vanglalseriaalis „OZ“ kehastatud HIV-positiivne Itaalia maffiaboss Antonio Nappa.

Philadelphias sündinud Margolis alustas enda suuremat näitlejakarjääri suhteliselt hilja. Esimene meeldejäävam roll oli tal alles 1998. aastal. Toona teenis ta filmis „Pi“ osalemise eest vaid 60 000 dollarit. Laiem tuntus tuli Margolisele - kes muide ei rääkinud tegelikkuses sõnagi hispaania keelt - legendaarse ratastooli aheldatud narkobossi Hector „Tio“ Salamanca kehastamise eest kultussarjas „Breaking Bad“.

2016. aastal vändatud „Breaking Badi“ eelloos „Better Call Saul“ jätkas ta oma tegelaskuju kehastamist. „Ma liitusin sarjaga „Breaking Bad“ vaid üheks osaks, aga fännidele meeldis see väga ja sealt paluti mul edasi sarjas kaasa lüüa,“ rääkis Margolis toona antud intervjuus. „Keegi küsis mult hiljuti, et „kuidas sa suutsid nii hirmsat meest mängida?,“ ja ma vastasin, et „kas sa oled hiljuti mu sõpradega rääkinud?“ Nad ütleksid, et ma olen päris õnnetu selle pärast,“ lisas ta.

Margolis sündis 1939. aasta 26. novembril juudi perekonda. Tema ema Fanya oli sisekujundaja ja isa Isidore tehasetöötaja. Esimesed näitlejatunnid võttis Margolis 14-aastasena, kuid esimene suurem läbimurre tuli alles 70ndatel. Toona sai ta väiksemaid rolle menukites nagu „The Opening of Misty Beethoven“ ja „Going in Style“.

Margolist jäävad lisaks pojale leinama abikaasa Jacqueline - kellega ta abiellus juba 1962. aastal - pojapoeg Ben ja vend Jerome koos abikaasaga.Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid