Kohal viibiva Delfi reporteri sõnul oldi ajagraafikust maas. Kell 20.14 alustas soojendaja Hope. Algne kellaaeg oli 19.45 ehk ajagraafik on veidi nihkes.

Depeche Mode pidi algse plaani kohaselt alustama 20.45. Bänd astus lavale aga hoopis kell 21.25. „Raputab, aga halvas mõttes. Bass peksab üle,“ sõnas üks külastaja Kroonikale. Sarnaseid kommentaare oli kuulda veel.

Esimesed lood kõlasid Depeche Mode'i uuest repertuaarist. Rahva aga tõmbas käima kolmas lugu „It's No Good“ ehk bändi legendaarne hitt. Osa inimesi isegi jättis joogitelgi juures järjekorras seismise pooleli ning tormas lavale lähemale.

Üldiselt on sääraste kontserttuuride puhul kindel lugude kava, aga paistab, et siin oli seda muudetud. Antud lugu pidanuks olema neljas, mitte kolmas. Ilmselt oli muudatus tingitud kontserdi alguse viibimisest.

„I Feel You“ – see on tsitaat, mis pani rahva lauluväljakul kaasa elama. Samanimeline lugu on osa Depeche Mode'i CV-st, mis rahvale meeldis. Kui Kroonika publikuga suhtles, jäi kõlama – tahetakse klassikat. „Miks üldse uue plaadi materjal, kõlab kui turundus,“ sõnas üks noor. Samas, üks bändi aastakümneid fännanud muusikasõber lausus, et viimatine plaat oli Depeche'i puhul uus ärkamine, parim materjal neilt üle pika aja. Maitse asi! Algse ajagraafiku põhjal peaks kontsert kestma kella 23ni, aga läheb kauem, kuna algus viibis. Programm ongi segu uutest lugudest ja nn vanakoolist. Uue plaadi arvustust saab lugeda Eesti Ekspressist.

Kontsert lõppes õhtul kell pool kaksteist looga „Personal Jesus“.

Depeche Mode'i soojendas Berliinist pärit neljaliikmeline elektroonikabänd Hope. Ansambli koosseisu kuuluvad Christine Börsch-Supan, Martin Knorz, Fabian Hönes ja Phillip Staffa.

Depeche Mode'i kontserti nauditi ka lauluväljaku värava taga. Need, kes jäid piletist ilma, kuulasid muusikuid värava tagant.

Varasemalt kolm korda Eestis esinenud bänd andis kontserdi oma märtsis alanud „The Memento Mori Touri“ raames. Tallinnas toimunud kontsert oli nende ainus esinemine Baltikumis. Kontserdile saabus 40 000 külastajat.

Memento Mori tuur on Depeche Mode'i 19. turnee ja esimene alates 2018. aastast. Bändi viimane turnee „Global Spirit Tour“ (2017–2018) oli Depeche Mode'i seni pikim, mille jooksul anti 130 kontserti üle kolmele miljonile külastajale.

„Memento Mori“ on Depeche Mode'i 15. stuudioalbum ja järg 2017. aasta kriitikute kiidetud albumile „Spirit“, mis jõudis 11 riigis esikohale, olles esiviisikus rohkem kui 20 muus riigis.

Depeche Mode on varem esinenud Eestis kolm korda – 1998. aastal, 2001. aastal ja 2006. aastal.

Depeche Mode’i suurimateks hittideks on seni olnud „Enjoy The Silence“ (1990) ja „Personal Jesus“ (1989).