Birgitta festivali kunstilisel juhil Tõnu Kaljustel tekkis idee Ultima Thulega ühise kontserdi korraldamiseks peale Riho Sibula surma. „Rääkisime Raul Vaiglaga ja meenutasime üheskoos 2006. aasta Birgitta festivali, mil Ultima Thule astus ühisprojekti raames lavale koos Tallinna Kammerorkesteriga Tarmo Leinatamme dirigeerimisel,“ ütleb Kaljuste.

Sibulal ja Kaljustel kahjuks ei olnud ühist tihedat loomingulist sõprust, aga põhjus, miks Riho Sibulat meelde tuletame, on see, et kunagine Birgitta festivalile antud kontsert on Ultima Thule bändi üks parimaid. „Seda on öelnud nii Riho Sibul kui ka teised bändikaaslased. Tunnustame seda ja meenutame häid kodumaiseid muusikuid, kes on meie seast lahkunud,“ ütleb kunstiline juht Tõnu Kaljuste. Teeme ka lihtsalt kummarduse meie levimuusikale.

Kaljuste ja Sibul jagasid esimest korda koos lava siis, kui Kaljuste koori ja ansambliga In Spe esitati helilooja Erkki-Sven Tüüri „Missat“. „Viimast korda astusime üheskoos lavale mõni aasta tagasi Hiiumaal, kui Riho soleeris kitarriga Tallinna Kammerorkestri ees kavas „Noor Tüür“.“

Ansambli Ultima Thule kontsert „Lennelda priiks/Riho Sibul 65“ on austusavaldus muusik Riho Sibulale ning teistele Ultima Thule liikmetele, keda enam meie seas ei ole. Ultima Thulega koos astuvad lavale Tõnis Mägi, Tanel Padar, Vaiko Eplik, Maria Vaigla, Robert Linna ja Mikk Tammepõld. Seda kõike 10. augustil Pirita kloostris.