Reiu vabaõhulaval Paikusel saavad külastajad nautida katkematut muusikalist rännakut, mida loovad Kristjan Järvi orkester, Oopus, Raul Ojamaa ja Kadri Voorand. Muusikalist elamust rikastab valgusetendus ja jõele kuvatav hologramm videokunstnik Alyona Movko-Mägi juhatusel.

Sündmus ei piirdu muusikaga, vaid toob kaasa ka tehnoloogilise läbimurde. „Meelte videvik“ esitleb tehisintellekti Estoniia, mis on loodud süvendama ja edastama Eesti kultuuri ning identiteeti tehisintellekti kaudu. Peagi valmiva tehisintellekti idee autor on Kristjan Järvi ning see on sündinud ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) eestvõttel.

„Estoniia.ai aitab avastada iseenda ja ühiskonna lõputuid võimalusi, on inimese kaaslane, teejuht, parim sõber ja muusa. See on sündinud paljude inimeste koosloomes ning sümboliseerib Eestimaa looduse ja tehnoloogia harmoonilist seotust,“ selgitas tehisintellekti olemust Järvi.

Programm hõlmab mitmekülgset tegevust maailmaavastajatest noortele, kirglikele kodumaalastele, tehnoloogiahuvilistele, muusikanautlejatele, toidugurmaanidele ja silmipimestavat ajaviidet elamuse otsijatele.

„See kontsertetendus on tõeliselt eriline: muusika, valgus ja tehnoloogia kohtuvad, et tähistada Eesti taasloomist. Pakume publikule unustamatut elamust, kus minevik sulandub nüüdisaegseks eneseväljenduseks,“ lisas Järvi.

Sündmuse ala on avatud kella 19st. Muusikaline rännak algab kell 21. Üritus lõpeb Pärnu linnapea kõnega.

Kontsertetendus „Meelte Videvik“ on kõigile huvilistele tasuta, et üheskoos tähistada Eesti taasiseseisvumist ning kogeda unikaalset kooslust muusikast, valgusest ja tehnoloogiast.

Pärnu elanike hõlpsamaks liikmemiseks sündmuspaika toimub linnaliinil nr 15 „Jõekalda – Papiniidu – Mai – Rannapark – Vana-Sauga“ lisareis väljumisega Jõekalda peatusest kell 22.51. Oja tänavale sõiduks on võimalik Teatri peatuses ümber istuda liinile nr 20A kell 23.28.