EFEKTNE RÕIVAVALIK Presidendiproua Sirje Karis paistis roosiaias silma stiilse    pükskostüümiga. Alar Karise lips toetab abikaasa rõivaste värvilahendust.
NOORE KULTUURITEGELASE kõne pidas tänavu 29aastane lavastaja Priit Põldma. Ta alustas sõnadega: „Süda rõõmustab, et saame tänast taasiseseisvumispäeva koos tähistada. Aga samavõrd valutab süda tuleviku pärast.“
HEATUJULISED President Kersti Kaljulaid saabus hoogsal sammul abikaasa Georgi-Rene Maksimovski käevangus. „Soovin, et oleks vähem kurjust ja rohkem sõbralikkust,“ lausus Kersti.
HINGETÕMBEAEG Kanal 2 juht Jüri Pihel koos tütar Liinaga. „Soovin, et inimesed teeksid oma asja ausalt ja pühendunult, aga ei unustaks puhata ja lihtsalt niisama olla,“ sõnas Pihel.
NÄITLEJAD Hele ja Alo Kõrve.
RÕÕMSALT ROOSAS Telemehe Johannes Tralla kaasa, lauljanna Liina Saar säras fuksiaroosas kleidis.
PEAPIISKOP Urmas Viilma väisas pidu koos abikaasa Eglega. Ta on viimasel ajal palju kritiseerinud abieluvõrdsuse teemat ja abielu sooneutraalseks muutumist.
TALLINNA LINNAPEA Mihhail Kõlvart ja tema abikaasa Anastassia Kovalenko-Kõlvart. Küsimuse peale, millal üleskaevatud Tallinn valmis saab, muigas linnapea muhedalt. Tema eest vastas abikaasa, et Tallinn ei saagi kunagi valmis, kuna muidu juhtub see, mida Ülemiste vanake lubas.
TARTUST olid kohale tulnud Anu ja Andrus Ansip.
VASTUVÕTU MENÜÜS olid võileivatordid, millest üks suitsukala ja kurgiga ning teine Muhu leivast ja singikreemist. Samuti pakuti pasteeti jõhvikatega. Avatud oli ka graavikala jaam, kus sai proovida kuue erineva maitsega graavilõhet. Vokkpannilt serveeriti kõrvitsaorsotot (pildil) ja kolme eesti kala pada.
MÕTLIKUD Poliitik Jevgeni Ossinovski ja tema abikaasa, ukrainlaste abistamisega tegelev Triinu Ossinovski.
SEEKORD ÜKSI Poliitik Tanel Kiik tuli peole ilma abikaasa Mariita, sest ta haigestus. Tanel avaldas, et tema peo eelarve oli null eurot, sest ülikond on varem ostetud ja kohale tuli ta jalgsi.
TERASELT on noore kultuuritegelase, lavastaja Priit Põldma kõnet kuulamas näitlejad Priit ja Maiken Pius.
LOOMINGULINE PAAR Lavastaja Tiit Ojasoo ja teatrikunstnik Ene-Liis Semper.
UUS KUUM SUHE Muusik Kadri Voorand ja start-upettevõtteid konsulteeriv Marek Unt.
SÄRTSAKAS koorijuht ja muusikapedagoog Lydia Rahula koos abikaasa Tõnisega.
ROOSINUPUD Muusik Inger ja Karmen King nautisid ilusat suveõhtut teineteise seltsis.
NUNNUTAB Peaminister Kaja Kallas tervitas vastuvõtul pisikest ilmakodanikku, kelle vanemad on kodanikuaktivist ja kolumnist, endine investeerimispankur Tarmo Jüristo ja Avaliku Sektori Innovatsioonitiimi liige Helelyn Tammsaar. Paar sõlmis mõni aasta tagasi abielu asemel kooselulepingu. Tarmo Jüristo ja Kaja Kallas käisid 2015. aastal koos presidendi vastuvõtul.
UHKELT Ukraina värvides olid peole tulnud president Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves.
EESTI MUUSIKAT maailmale jõuliselt tutvustavad dirigendid - Aarne Saluveer abikaasa, psühhiaater Erika Saluveeriga ja Kristjan Järvi oma elukaaslase, viiuldaja Hanna-Liis Nahkuriga.
STIILSED NOORED Vigursuusataja Kelly Sildaru koos oma kallima, treener Mihkel Ustaviga. Kelly rääkis, et tegeles sel suvel palju taastusraviga: „Põlv läheb kogu aeg paremaks, aga endiselt on veel pikk maa minna, kuni saan tagasi võistlema või lumele täiskoormusel treenima.“
SÄRAVAD Kaitseminister Hanno Pevkur abikaasa Heliniga.
PEOMEELEOLUS Vastuvõtule üksi saabunud näitleja Märt Avandi poseerimas koos endise teletähe Reet Oja ja Draamateatri juhi Rein Ojaga.
KÄSIKÄES Lavastaja Hendrik Toompere jr koos abikaasa Mariaga. 2019. aastal oli Hendrik Rahvusooper Estonias toimunud Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtu kontserdi lavastaja.
PEAESINEJA oli Singer Vinger eesotsas Hardi Volmeriga, kes tõmbas peo kiirelt käima - tantsuplatsil käis tõeline möll.
NÄITLEJAD JUTUHOOS Priit Võigemast, Ragne Pekarev, Ivo Uukkivi ja Rein Oja peavad aru, kuidas Eesti kultuurielu edendada.
MOE tööstusliku taaskasutamise pioneer Reet Aus väisas pidu koos ettevõtjast abikaasa Boriss Gubaiduliniga. Paaril olid seljas noolesärgid. Reeda soov Eestile on, et vabadus oleks alati meiega.
ROHKELT RAHVAST president Alar Karis võõrustas 20. augustil silmapaistvaid ühiskonnategelasi Kadrioru lossi roosiaias.
LAPSELAPSEGA PÖFFi juht Tiina Lokk võttis roosiaeda kaasa oma vanima lapselapse Milene Undi. Tiina kleidi kujundas ta lemmikdisainer Kirill Safonov. Eesti rahvale soovib Tiina rohkem tarmukat tasakaalukust ja mõistvat suhtumist oma naabrisse. Ta soovitab kõigepealt kolm korda sisse hingata, kui tekib tahtmine kedagi kividega loopima hakata. „Tasakaalukus ja kaine mõistus ja üksteisest lugupidamine võiksid olla selle sügise võtmesõnad,“ ütles Tiina.
TAASKASUTUSMOOD Riigikogu liige Luisa Rõivas ja tema abikaasa, endine peaminister Taavi Rõivas. Luisa glamuurne kleit valmis Eesti Vabariigi aastapäevaks 2020. aastal ja selle autor on Iris Janvier. Luisa soov Eestile on lihtne: et Eesti oleks alati vaba, kaitstud ja hoitud.
TANTSUHOOS Filmi „Savusanna sõsarad“ autor Anna Hints ja etnomuusik Mari Kalkun. Anna ütles: „Soovin vähem ülbust ning rohkem südametarkust ja iga inimese väärtustamist meie armsas ühises Eesti kodus.“ Mari aga sõnas: „Mulle meeldis väga, et nii presidendi kui kultuuritegelase kõnes puudutati valusaid, ent olulisi teemasid ning oli positiivne üllatus, et lavastaja Priit Põldma võttis jutuks Nursipalu, mis mindki lähedalt puudutab.“
KIHNU KULTUURI HOIDJAD Maria Michleson ja Helga Michelson. „Soovime, et elu Eestis oleks sama värviline, rõõmus, lahke ja sõbralik nagu meie Kihnu riided! Kohtudes meie riigi kuulsate ja väljapaistvate inimestega, oli tunne, et tahaks neid kõiki tervitada. Ja seda me ka mõnel juhul tegime,“ rääkis Maria.
SUMEDAL SUVEÕHTUL Enesearengu treener Laine Randjärv külastas roosiaia vastuvõttu koos kaasa Mart Erikuga, kes on metsakasvataja. Laine soov Eestile on, et me kasutaksime rohkem oma tasakaalukat talupojatarkust, olles samal ajal avatud uutele ideedele.
RIIKLIKU teenetemärgi saanud moekunstnik ja Ukraina vabatahtlik abistaja Anu Lensment saabus peole koos poeg Karliga. „Soovin Eestile seda, et kõik meie inimesed püüaksid olla endast „suuremad“ nii,  et ei oleks väiklust ja madalust. Ma soovin kogu Eestile rohkem koostöövõimet ja vähem egoismi. Seda on praegu hädasti vaja,“ ütles Anu.
ENNASTUNUSTAVALT TANTSIMAS Teatri- ja filmilavastaja, Eesti Teaduste Akadeemia liige Elmo Nüganen vihtus tantsu koos oma noorima tütre Sonjaga. Singer Vinger tundub neile meeldivat.
POJAGA PEOL Dirigent Anu Tali ja tema poeg Karl Friedebert.
KESKENDUNULT kuulab presidendi kõnet muusik, näitleja ja teatrilavastaja Peeter Volkonski.
DOKTOR Arkadi Popov, kes oli koroonapandeemia alguses Eesti Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht, kiitis, et pidu oli uhke ja soovis, et Eestimaa ikka õitseks. „Eesti rahvale soovin tervist, edumeelsust ja kainet innovaatilist mõtlemist!“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid