Eeva räägib, et kõige eredamalt on tal meeles mees, kes kutsus neid väga erilisel põhjusel esinema. „See oli üks kõige pikem sõit, mis meil oli – lõpuks jõudsime kruusatee peale, siis algas metsatee, ümberringi oli varemetes taluhoone, aga siis tuligi Ülo meid juba tervitama – andis kohe raha ja mina üritasin ikka küsida, et mis pidu teil on. Näha oli, et see on vaene perekond, neil polnud elektrit ega vett, aga nad maksid meile selle esinemisraha.“

Kuid siis sai Eeva teada, et tegemist oli tänupeoga – kui Ülo oli 7aastane, kaotas ta traagilisel teel oma vanemad ja nende naabertalu võttis Ülo enda kasvatada. Aastaid hiljem, 40aastasena tahtis Ülo öelda sellele perele ja sugulastele aitäh. Kui nad sättisid kõik toolid paika ning me tõmbasime esimese noodi, siis kõik inimesed, kes seal olid, nutsid. See oli kõige liigutavam esinemine meil ja siis ma sain aru, miks ma olen muusik, miks ma neid laule loon ja miks ma seda teen,“ meenutab Eeva.

Miks on Eeva kord vaid ühe kingaga lavale läinud ja kuidas päästis selle olukorra Tõnis Mägi? Millised on Eeva ja Taaveti kõige paremad dieedinipid? Mida on oodata suurelt kontserdilt, mis toimub juba sel reedel? Kroonika podcastis on külas Curly Stringsi liikmed Eeva Talsi ja Taavet Niller. Vestlust juhib reporter Stella K. Wadowsky.

1x
00:00