„Karmen on justkui laps täiskasvanu kehas, kelle unelmad on ulmelised ja ettekujutus elust küllalt kaleidoskoopiline. Ta igatseb muutust, aga ei suuda paigalt liikuda, ta tahab armastust, aga sööstab selg ees magusasse hämarusse, kus piirid mängu ja tegelikkuse vahel kaovad,“ ütleb Karmenit kehastav Rea Lest. Karmen on väike tüdruk, kes keset kõledat argipäeva ootamatult oma varjudega üksi ja iseendaga silmitsi jääb.

Kaader filmist "Tume paradiis"

Jörgen Liik, kes mängib Karmeni poolvenda Viktorit, kirjeldab oma tegelaskuju järgmiselt: „Ta on noor allaheitlik hirmul inimene, kes pole oma elu jooksul palju lähedust tunda saanud. Viktor tunneb end allasurutuna, marginaliseerituna, mittesobivana, üksiku ja üleliigsena. Ühel hetkel arenevad asjad nii kaugele, et kogu see tume kütus temas lahvatab põlema ning ta sööstab pimeduse poole.“

Pane pilk peale filmi plakatile!

„Tume paradiis“ plakat

Filmi olemus tegeleb igatsusega. „Selle ambivalentse, pimeda, sooja, lämmatava, hirmutava, südantlõhestava, ekstaatilise, painajaliku, unenäolise, abstraktse igatsusega, mida ei saa ära nimetada, mida ei saa tühistada ega eirata, mis ei allu kategooriatele õige ja vale“, lisab Rea. Jörgeni sõnul on „Tume paradiis“ neile, kes ei ütle, mis neil viga on ja keda tabletid ei aita. Neile, kes kannatavad vaikides. „See on film võiks olla julgustuseks kõigile, kes tunnevad, et nende hing on jäänud pimedusse külma kätte,“ ütleb ta.

Äratundmise momente ning teemasid, millest sageli avalikult ei räägita, jagub antud filmiloo kangelaste ellu ja fantaasiatesse hulgaliselt, ning nagu ikka võib üks saatuslik pidu muuta kogu su järgnevat elu.

Filmi plakatil on lisaks Karmenile ja Viktorile välja toodud veel teisigi tüdruku elus olulist rolli mängivaid kõrvalliine, kes ühtaegu peegeldavad enesega vastuolus oleva noore naise sassis sisemaailma. Üheks oluliseks kõrvaltegelaseks on enda ellu uudsust ning põnevaid väljakutseid otsiv keskealine härrasmees Renee, kelle rollis näeb Juhan Ulfsakit. Parimat sõpra Tolikut kehastab Reimo Sagor. Tolik on tüüp, kes ei puudu üheltki healt peolt.

Vaata ka filmi karakterplakateid!

Filmi peategelaseks on isa poolt ära hellitatud, kuid iseendaga pahuksis olev Karmen (Rea Lest), kelle senise elu turvavõrgustik laguneb ootamatult ning ta seisab silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega. Ebamugavust lisavad vales suunas arenevad suhted poolvenna Viktoriga (Jörgen Liik), kelle tõekspidamised ja arusaamad suhetest lähedastega, on ootamatute sündmuste tõttu tema sisemaailma segi paisanud. Film avab ukse tänapäeva noorte hämarasse hedonistlikku maailma, mida varjutavad mineviku saladused, toksilised armusuhted ning undergroundlik maailm. See on peategelaste sõnul film, mis tegeleb igatsusega.

Filmi „Tume paradiis“ peaosades mängivad Rea Lest („November“, „Skandinaavia vaikus“) ja Jörgen Liik („November“, „Mehetapja / Süütu / Vari“). Kõrvalosades astuvad üles Juhan Ulfsak („Erik Kivisüda“, „Tenet“), Reimo Sagor („Kalev“, „Võta või jäta“), Maria Avdjuško („Vee peal“, „Seltsimees laps“), Kristo Viiding („Taevatrepp“, „Ükssarvik“), Liisa Saaremäel („Öölapsed“), Steffi Pähn („Võta või jäta“), Kaie Mihkelson („Taevatrepp“, „Vehkleja“) ja Üllar Saaremäe („Kalev“, „Mehetapja / Süütu / Vari“).

Filmi režissöör ja stsenarist on Triin Ruumet („Päevad, mis ajasid segadusse“), kaasstsenaristid on Cannes’i filmifestivalil auhinnatud filmi „Kupee nr 6“ stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Hella Marats. Filmi kaastootja on Jeremy Forni ja produtsent Elina Litvinova. Filmi tootis Three Brothers. Filmi levitab ACME Film.