„“Ukraina tänab!“ kontserdi eesmärk on avaldada tänu kõigile Eesti inimestele, kes on Ukrainat toetanud ja üheskoos tähistada Ukraina taasiseseisvumise päeva. Tahame selle tänuüritusega näidata ja hoida sidet ning usaldust Eesti ja Ukraina kogukonna vahel,“ ütles kontserdi korraldaja Ruslan Trochynskyi. „Mõned päevad pärast Eesti taasiseseisvumispäeva tähistab sama tähtpäeva ka Ukraina. Kahjuks peab Ukraina täna oma riigi vabaduse eest sõjas võitlema ning Eesti riigi ja rahva hingeline ja materiaalne toetus on jätkuvalt Ukrainale oluline ja väga oodatud,“ lisas ta. Kontserdi raames koguti annetusi Ukrainas sõja eesliini lähistel elavate laste turvalisust tagavate projektide teostamiseks, täpsemalt Ida-Ukraina linnade koolidele pommivarjendite ehitamiseks.

Ukraina suursaadiku Eestis Maksym Kononenko sõnul on Eestil ja kõigil teistel Ukraina toetajatel olnud ülioluline roll selles, et Ukraina suudaks Venemaa agressioonile vastu seista ja iseseisvust säilitada. „Kutsun kõiki meiega liituma Tallinnas Vabaduse väljakul toimuval kontserdil – sümboolses kohas, kus saame ühiselt tähistada Ukraina taasiseseisvumispäeva. Avaldan Ukraina riigi ja meie kodanike nimel sügavaimat tänu Eestile mõistva suhtumise, rahvusvahelise toetuse, sõjalise abi, humanitaarabi ning siin turvalisust otsinud ukrainlastele varjupaiga pakkumise eest. See inimlik žest jääb ukrainlastele igaveseks südamesse,“ nentis Maksõm Kononenko.

Tänukontserdi esimeses osas oli laval Tallinna Politseiorkester Siim Aimla dirigeerimisel ja solistid Elina Nechayeva, Stefan, Tanel Padar, Silver Sepp, Ruslan Trochynskyi, Rute Trochynskyi ja ansambel Svjata Vatra. Kontserdi teises osas oli laval Ukraina-Kanada trio Balaklava Blues ja Eesti publikule Eurovisioni võitjana tuntud Ruslana.

Kontserdi võimsaks finaaliks astus lavale Eesti Rahvusmeeskoor ja kõik õhtu jooksul esinenud artistid, et kanda ühiselt ette Ukraina vabadusvõitluse hümniks saanud laul „Punane lodjapuu aasal“.

Suurkontserdi korralduse teevad toetajatena võimalikuks Tallinna linn, riigikantselei, kultuuriministeerium, kaitseministeerium, KPMS, Nordic Hotel Forum, Go Hotel Shnelli, RGB, Showtech, Meeskond, Forus Taxi ja Delfi Meedia.

Ruslana andis intervjuu RusDelfile, kus avas oma mõtteid seoses eelseisva kontserdiga ja rääkis oma tunnetest seoses sõjaga.

Ruslana intervjuu RusDelfile pidi algul toimuma kell kaheksa õhtul, kuid Ukraina eriolukorra tõttu tuli intervjuud kaks korda edasi lükata. Ruslanaga saadi ühendust kella kümne paiku, kui ta lahkus varjumispaigast. Muusik vabandas ja sõnas, et tol õhtul oli õhusireen kõlanud kolm korda. „Iga päev on meie jaoks nagu üks. Me usume tulevikku ja homsesse, kuid tänane päev ei ole viimane, see on nagu üks. Olukord muutub iga hetkega,“ kommenteeris lauljanna Ukrainas toimuvat.

Täna õhtul Eestis toimuva „Ukraina tänab!“ kontserdi üle on tal hea meel. „See on minu jaoks väga oluline. Oluline on teavitada inimesi sellest olukorrast, mis meil siin on. Ma pole kindel, et uudised suudavad kõike toimuvat näidata ja seletada. Kõige tähtsam, mis ma tahaksin öelda, on see, et meil pole palju aega,“ sõnas Ruslana. „Mõtlen pidevalt sellele, kuidas inimesi kokku viia ja oma tundeid levitada. Igasugune formaat, koht, sündmus, etendus või mis tahes viis aitavad meid selles,“ lisas muusik veel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid