Euroopa Ringhäälingute Liidu (European Broadcasting Union / EBU) korraldatav üle-euroopaline lauluvõistlus Junior Eurovision on mõeldud 9–14-aastastele noortele lauljatele ja on oma olemuselt sarnane Eurovisiooni lauluvõistlusele.

EBU teatel on tänavusele lauluvõistlusele end üles andnud 16 riiki. Eesti osaleb noorte lauluvõistlusel esmakordselt. Eesti Rahvusringhääling saadab Eestit võistlusele esindama ETV laulusaate „Tähtede lava 2022“ võitja Arhanna Sandra Arbma (11).

Arhanna on pärit Räpina linnast ning ta alustas Räpina muusikakoolis õpetaja Margot Suure käe all laulmise õppimist juba 5-aastaselt. Tema suurepärane lauluhääl ja esinemisoskus võlub kuulajaid ning rohked konkursid ja esinemised on talle andnud tugeva lavanärvi. Lisaks laulmisele õpib Arhanna ka klaverimängu.

Noorte Eurovisioonil esitatav laul peab olema vähemalt 60 protsendi ulatuses emakeelne, 40 protsenti laulust võib olla muus keeles. Arhanna esituses kõlab uus eestikeelne laul, mille esmaesitlus toimub eelseisvatel kuudel.

Noorte Eurovisiooni lauluvõistlust korraldatakse alates 2003. aastast. Möödunud aastal toimus võistlus Armeenias Jerevanis ning selle võitis prantsuse noormees Lissandro lauluga „Oh Maman!“. Tänavune lauluvõistlus leiab aset 26. novembril Prantsusmaal Nice'is, otseülekannet vahendavad ERR-i kanalid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid