Belgiat esindab tuleval aastal Rootsis toimuval Eurovisionil noor talendikas Thomas Mustin, kes on paremini tuntud oma artistinimega Mustii. Tegemist on 32-aastase noormehega, kes on jõudnud juba välja anda kaks albumit ja kaasa löönud mitmes etenduses. Mustii on ka kohtunik Belgia saates „Drag Race Belgique“.

Seda, millise lauluga Mustii Rootsis Malmös kevadel üles astub, pole aga veel teada. Belgia meediale on ta öelnud, et tema laul jõuab kuulajate ette alles veebruaris, vahendab Eurovisioni teemaline blogi Wiwibloggs.

Eelmisel aastal valis Belgia oma esindaja aga teistmoodi välja. Selleks korraldati üle seitsme aasta konkurss, mille võitja saigi riiki lauluvõistlusele esindama minna. Seekord valis artisti välja aga Belgia ringhääling RTBF.

Mustii avaldas Belgia meediale, kuidas ta üldse teada sai, et just tema sõidab Belgiat Eurovisionile esindama. Kõik oli aset leidnud „Drag Race Belgique“ saate salvestamise ajal. „Ma istusin meigitoolis ja olin väsinud. Keegi tiimist tuli mu juurde ja sosistas selle mulle kõrva. Ma pidin laskma sel kõigel endasse imbuda,“ sõnas Mustii.

Oma muusikat kirjeldades sõnas Belgia artist, et see on mõjutatud kõigest, mida roki uus laine endaga kaasa tõi. Samuti on selles popihõngu koos tumedama muusikaga.

2023. aastal esindas Belgiat Eurovisioni lauluvõistlusel Gustaph, kelle lugu „Because of You“ tõi riigile seitsmenda koha lauluvõistluse finaalis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid