Krüptost, investeerimisest ja kõigest sinna vahele jäävast pajatav Rain Rannu (“Ükssarvik“, „Lapsmasin“) kirjutatud ja lavastatud tempokas seikluskomöödia „Vaba raha“ võtab huumoripihtide vahele viimase kümne aasta jooksul rahvusspordiks saanud rahatarkuse.

Kust otsiksid sina abi, kui pank su nii kindlana näinud laenutaotlusest keeldub? Just sellise probleemi eest leiavad end Taavi (Märt Pius) ja Liisa (Steffi Pähn). Lotopilet oleks abiks, või hoopis mõned tuhanded Bitcoinid, mis kümme aastat tagasi su tehnikakasti vedelema jäi?

Noore IT-spetsialisti Taavi elu liigub ülesmäge seni, kuni pank ta kodulaenu otsuse tagasi lükkab, misjärel tuleb üles leida aastaid tagasi saadud krüptorahaga mälupulk. Noort õpetaja Liisa püüab koos oma elukaaslase Taaviga iseseisvat elu alustada, kuid unistus uuest kodust seisab vaid ühe mälupulga taga.

Samal ajal naudib entusiastlik ettevõtja Maximillion (Miklós Bányai) oma krüptobörsi tähelendu ja ei jõua ära oodata klassikalise panganduse kollapsi koos oma kauni Armaniga (Amanda Hermiine Künnapas). Pensionifondi juht Erik (Ivo Uukkivi) aga hoiab kainet mõistust ja käib suure kaarega mööda kõigest digitaalsest. Investeerimist väärib ju vaid see, mida mõistad, hoomad.

Rain Rannu filmis „Vaba raha“ astuvad üles tuntud Eesti näitlejad Märt Pius, Ivo Uukkivi, Steffi Pähn, Amanda Hermiine Künnapas, Mari Lill, Marta Laan jt., aga ka Hollywoodis tegutsev Ungari näitleja Miklós Bányai („FBI: International“) ning Netflixi filmist „Luther: The Fallen Sun“ tuntud Einar Kuusk.

Film „Vaba raha“ on kinodes alates 5. septembrist.