Kuigi jahedate tuulekeerutuste eest kolivad terrassipeod tasapisi tubastesse oludesse, saab suvise rõõmu ja helguse siiski tuppa kaasa võtta. Seda väga hästi tõestas ka Liviko barman Vyacheslav Ilichev, kes õhtu vältel hariva masterclassi käigus õpetas külalistele kuidas lihtsalt ja kiiresti valmistada endale eriliselt särtsakalt tujutõstvaid kokteile.

Ei ole põnevamat aega kui hetk sügishooaja stardijoonel, mil kõik uus saab alguse. Uued kooliteed, värsked tutvused, nõelasilmast tulnud moekollektsioonid... Loomingut ja värskust on lausa õhus tunda! Rännakul läbi aastaaegade tajub inimene ümbritsevat maailma läbi viie meele ning Michelin Guide tunnustuse saanud SMAK restorani peakokk Dmitri Rooz teab väga hästi kui oluline on saabuval hämaral hooajal luua head meeleolu ja tarbida kvaliteetset toitu. „Smak tähendab tegelikult rootsi keeles maitset. Ja see ongi minu kirg ning elustiil, see mis mind minu igapäevas kõige rohkem innustab – viia inimesi mitmetahulistele maitserännakutele, mida ei piira riigipiirid ega kultuuride erisused,“ räägib peakokk. Dmitri edukas karjäär kulinaarias on õpetanud mida tähendab ambitsioon, pinge, täiuslikkus, kvaliteet, võistlus ja võit. Tema järeleandmatu perfektsuse ja maitsete harmoonia sihtimine on viinud teda Eestit esindama Bocuse d`Or rahvusvahelisele gastronoomia võistlusele, mida peetakse kokkade olümpiaks.

Naudinguid täis õhtu sõlmis ilusaks tervikuks mahedahäälne jazzilaulja Rebecca Kontus, kes esitles oma värsket loomingut ning ilmavalgust nägi uus lugu „Sõltuvus“. „Selle sügise tahaksin pühendada ilusale eesti keelele ja tantsimisele ehk kehale ja hingele. Jazzi mõjutustega kuid popmuusika võtetega album on saanud inspiratsioonilainetust 90ndate arvutimängudest, millega ma üles kasvasin. Põnevateks nüanssideks on kaasatud lisaks tavapärasele bändi koosseisule ka Eesti rahvuspille.“